Öğretmen Diyarı

Emekli öğretmen, herkese hayat dersi verdi

- EMEKLİ ÖĞRETMENİN SON DERSİ ORGAN BAĞIŞI
- BURSA'DA HAYATINI KAYBEDEN 55 YAŞINDAKİ EMEKLİ ÖĞRETMEN, BAĞIŞLADIĞI ORGANLARI İLE HAYAT DERSİ VERDİ

BURSA - Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yapılan operasyonda 2 çocuk babası Hasan Dokuzoğlu'nun böbrekleri, karaciğeri ve korneaları nakil bekleyen 4 hastaya umut oldu.
Bursa'da geçirdği beyin kanaması sebebi ile Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi yoğun bakım ünitesinde detavi altına alınan 55 yaşındaki emekli öğretmen, yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Dokuzoğlu ailesinin organları bağışlaması ile birlikte, harekete geçen Bursa Organ ve Doku Nakli Bölge Koordinasyon Merkezi, 2 çocuk babası Hasan Dokuzoğlu'nun böbrekleri Bursa Acıbadem Hastanesi ve Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesinde kayıtlı bulunan hastalara, karaciğeri Malatya İnönü üniversitesi Tıp Fakültesindeki hastaya ve korneaları ise Uludağ Üniversitesi Göz Bankası'nda kayıtlı bulunan hastalara nakledilmek için alındı.
Ameliyatın başarılı geçtiğini belirten Acıbadem Bursa Hastanesi Organ Nakli Koordinatörü Doktor Salih Gülten, "Organlarını bağışlayan öğretmenimiz, hayatını kaybettikten sonrada insanları aydınlatmaya devam ediyor. Ailesine ve tüm milli eğitim camiasına başsağlığı diliyorum. Öğretmenimiz organ bağışı kültürünün oluşmasında büyük bir adım attı. Böbrekler belli testlerden sonra Bursa'daki nakil bekleyen hastalara nakledilecek. Karaciğeri ise uçak ambulans ile Malatya'da nakil bekleyen hastaya nakledilecek. İnşallah hayırlı olur" diye konuştu


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim