Öğretmen Diyarı

Emekli Öğretmen, 7 Saat Kitap Okumadan Yatağa Girmiyor

 

Manavgat İlçe Halk Kütüphanesi Müdürlüğü'nün müdavimlerinden olan Yılmaz, 61 yıldır aralıksız kitap okuyor. Yılmaz, 10 yaşında başladığı kitap okuma alışkanlığını küçük yaştan itibaren avukat olan oğlu ile arkeolog olan kızının da sürdürdüğünü belirtti. Fikir sahibi olmanın yolunun kitap okumadan geçtiğini belirten Yılmaz, dünyada en onurlu eylemin okumak olduğunu kaydetti. Yılmaz, "61 yıldır düzenli kitap okuyorum. Hiç aralık vermedim. Hasta olduğum zamanlarda bile kitap okudum. Geçtiğimiz günlerde babamı kaybettim. Hastanade babam yoğun bakımda kaldığı sürece kitap okudum. Sadece şubat ayında 12 kitap okudum. Günlük ortalama 7-8 saat kitap okuyorum. Kitap okuyunca kendimi huzurlu ve mutlu hissediyorum." dedi. 

 

Bazı öğretmen arkadaşlarının kendilerini yenileme adına kitap okumadığını duyunca üzüldüğünü belirten Yılmaz, öğretmenliğin ulvi ve yüce bir meslek olduğunu, muallimlerin sürekli kendisini yenilemesinin yolunun okumaktan geçtiğini kaydetti. 

 

Manavgat İlçe Halk Müdürü Hidayet Oktay, emekli öğretmen Yılmaz'ın kütüphanelerinin müdavimlerinden olduğunu, kitap okumada ilçede 7'den 70'e örnek olduğunu kaydetti. Oktay, kitap okumada Yılmaz gibi öğretmenlerin, Manavgat ve ülke genelinde sayılarının artması gerektiğini ifade etti.

Kaynak: CHA

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim