Öğretmen Diyarı

Elinde bıçakla okul müdürünü kovaladı/ Video

Okul güvenlik kameralarının saniye saniye kaydettiği olayı öğretmenler öğrenciler korku dolu gözlerle izlerken öfkeli veli kimseye zarar vermeden diğer velilerin araya girmesiyle durduruldu. Gözaltına alınan ve denetimle serbestlik yasasından yaralandığı ileri sürülen M.A.K., serbest bırakıldı. Öğretmenler öğrencileri zarar görmesin diye M.A.K.'den şikayetci olmazken, tüm öğretmenler iki ders sınıflara girmeyip olayı protesto etti.

Olay, dün saat 13.00 sıralarında Yenişehir semtindeki Barbaros Hayrettin İlkokulu'nda meydana geldi. Bir süre önce, hava sıcaklıkarının artmasıyla birlikte 3-C sınıf öğretmeninin isteği üzerine, öğrenciler, rahat etmeleri için küçük ancak kliması bulunan başka bir dersliğe alındı.

BABA TEPKİ GÖSTERDİ OKULU BASTI

Ancak çocuklarının daha kötü şartlarda eğitim gördüğünü düşünen sınıf öğrenci velilerinden M.A.K., okula giderek Müdür Tuncay Şahin'le konuşmaya başladı. M.A.K.'nin, küfürlü ve tehdit ederek konuşması üzerine Şahin'le aralarında tartışma çıktı. Velilerin uyarısı üzerine Müdür Yardımcısı Çağlar Karataş'ın da, müdaalesiyle olay biranda büyüdü. Onlarca öğrenci, öğretmen ve velinin gözleri önünde, yanında getirdiği bıçağı çıkaran M.A.K., küfür ve tehditler savurduğu müdür ve yardımcısını kovalamaya başladı. Müdür ve yardımcısı okul koridorunda kaçarak canlarını kurtarırken bu durum güvenlik kemeralarınca kaydedildi.

Okulda şiddete isyan

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim