Öğretmen Diyarı

EL YAZISI KALDIRILSIN KAMPANYASI BÜYÜYOR

İlkokulda el yazısının kaldırılmasını isteyen veliler Change.org’da ‘El yazısı kaldırılsın’ isimli bir imza kampanyası başlattı. “Çocuklar el yazısı zorluğu nedeni ile okula gitmek, ders yapmak istemiyorlar” diyen Melek Erden’in başlattığı imza kampanyasına 16 Ekim saat 15.00’e kadar 293 imza atıldı. 
 

Erden açıklamasında şöyle dedi: “Okumayı yazmayı yeni öğrenecek 5.5- 6 yaş aralığındaki çocuklar el yazısı zorluğu nedeni ile okula gitmek ders yapmak istemiyorlar. Eğitim hayatına böyle zorlukla başlayan çocuklardan nasıl bir başarı bekliyoruz. Milli Eğitim’in dağıttığı kitaplar dahil ülkemizde tüm kitaplar dik temel harflerle yazılı iken el yazısı neden? Çocuklarımızın hayatları boyunca bir daha kullanmayacakları yazı tipi değiştirilsin ve eski sistemde olduğu gibi temel yazıyla okuma yazma öğretilsin.”


İşte Kampanya Linkleri:

1. https://www.change.org/p/türkiye-cumhuriyeti-milli-eğitim-bakanlığı-ilkokullarda-el-yazısı-kaldırılsın

2. https://www.change.org/p/milli-eğitim-bakanı-nabi-avcı-el-yazısı-kaldırılsın
 
Memurunsesi.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Neşe 2 yıl önce

Evet bencede kaldırıldı

Avatar
Zeynep Ozata 2 yıl önce

Cocuklarimizin el yaziisi icin el kaslari bile uygun degil.. El yazisi ile zorlukbcekerek okula baslayan cocuga egitimi zevdirmek ne kadar zor olur hic dusunmediniz mi .?? Kesinlikle el yazisi kaldirilmali...

Avatar
Emel 2 yıl önce

Güzel yazı yazmak da bir sanattır cocuklara bu dayatilmamali

Avatar
nesrin 2 yıl önce

Muhakkak kaldırılmalı çocuklarımıza yazık çok zorlanıyorlar o minicik ellerine yazık yapmayınca okuldan da soğuyorlar

Avatar
Songül deniz 2 yıl önce

Benim oglumda yazamiyor çocuklar çok zorlanıyor.....

Avatar
sevgi 2 yıl önce

Beş yıl önce yiğenim birinci sınıfa başladığında aynı zorluğu bizde yaşadık.hem yazmakta zorlanıyordu hemde Çocuk el yazısı ile yazılanları okuyabiliyordu düz yazıya geçince aynı cümleleri tekrar okuyamıyordu ve çok üzülüp kendini eksik görüyordu.bu çocukların kendini başarısız görmesine neden oluyor.

Avatar
. 2 yıl önce

Akılları sıra arapça altyapı hazırlıyor.arap hayranları

Avatar
Nesibe Tosyali 2 yıl önce

10 senelik öğretmenim.kızım 2.sınıfta.hem öğretmen hem anne olarak onaylamiyorum.çok zorlanıyor minicik yavrular.üstelik ortaokuldan itibaren birdaha elyazisi kullanmiyor.ayrıca okudukları bütün kitaplar düz yazı.hiçbir mantığı yok.

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim