Öğretmen Diyarı

El birliğiyle okul yapıyorlar

Hamur ilçesine 8 kilometre uzaklıktaki Kılıç Köyü İlk ve Ortaokulu'nda görev yapan öğretmenler, 136 öğrencinin 4 derslikte eğitim gördüğü okul binasının ihtiyaçlarına karşılık vermemesi üzerine çare aramaya başladı. Bunun üzerine öğretmenler bir araya gelerek, köylülerin de yardımıyla hayırseverlerden topladıkları parayla yeni bir okul binasının yapımına başladı.

Okulda görev yapan 14 öğretmenin, öğrencilerin ve köylülerin de yardımıyla 20 gün önce başlatılan çalışmalarla yeni okulun duvarları ve çatısı bitme aşamasına geldi.

İnşaatta çalışan öğretmen ve köylülere, kadınlar da yemek ve çay servisi yaparak destek oluyor.

Kılıç Köyü Okul Aile Birliği Başkanı Cemal Akar, köylerinde 1964 yılında yapılan bir okul olduğunu ancak öğrenci sayısının artmasıyla okulun yetersiz kalması üzerine öğretmenlerle böyle bir karar aldıklarını anlatarak, "Öğretmenlerin maaşları ve iş gücüyle köylülerin de maddi ve manevi yardımıyla böyle bir proje hazırladık ve yapımına başladık. Şu anda yapım devam ediyor. Bize yardım edilse iyi olur. Çok yere başvurduk ama baktık ki olmuyor kendimiz yapmaya başladık. Yakın zamanda bitirip öğrencilerimizin hizmetine sunacağız" şeklinde konuştu.

 

\"Anadolu
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol