Öğretmen Diyarı

Eksi 5 derecede

Bazı öğrenciler ise ağladı.

Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü, mevzuat gereği Uzunköprü'de ücretli sınıf öğretmenleri olduğu gerekçesiyle, 9 yıldır Edirne Plevne İlköğretim Okulu'nda görevli sınıf öğretmeni Saadet Yetikcan'ı norm kadrosu fazlalığı nedeniyle Uzunköprü'ye tayin etti. Bu karar Yetikcan'ın okuttuğu 20 kişilik 1/B sınıfı öğrencilerini ve velilerini üzdü. Bugün saat 08.30'da öğrenciler ile velileri okul bahçesinde toplandı. Öğrenciler, 'Öğretmenimizi göndermeyin', 'Biricik öğretmenimizi bizden almayın lütfen', 'Bizi öğretmenimizden ayırmayın', 'Öğretmenimizin ektiği fidanların meyvelendiğini görmesine izin verin', 'Öğretmenimi göndermeyin, onu çok seviyorum' dövizleri açtılar. Öğretmenlerinin tayininin çıkmasına üzülen bazı öğrenciler ise ağladı.

'ÇOCUKLARIMIZ MAĞDUR OLACAK'

Sınıf öğretmenlerinin norm kadro fazlası nedeniyle tayinini çıktığını belirten öğrenci velisi Funda Boran, şunları söyledi:

"Dönem ortasında yapılan bu atamadan çocuklarımızın mağdur olacağı aşikardır. Veliler olarak konuya ilişkin kaygılarımızı dile getirmek adına Milli Eğitim Müdürlüğü ve Valiliğe dilekçeler verdik. Fakat yetkililerden konuya ilişkin çokta olumlu yanıtlar alamadık. Okula yeni başlayan annesinden sonra hayatta en çok öğretmenine bağlı olan bu çocuklara öğretmenlerinin tayin nedeniyle onlardan ayrılmak zorunda olduğunu biz veliler çocuklarımıza nasıl açıklayacağız."

'MEVZUAT GEREĞİ'

Edirne Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan ise, Mevzuat gereği, norm kadrosu fazlası olan öğretmeni Uzunköprü'ye gideceğini belirterek, "Uzunköprü'de ücretli öğretmen görev yapıyor. Mevzuat ve yasa gereği, norm kadrosundan dolayı öğretmenimizi tayin ettik. 2'nci dönemde öğretmenimiz yeni görev yerinde olacak" dedi.

 
 
Anahtar Kelimeler:
eksi derecede

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim