Öğretmen Diyarı

EKPSS Atamaları 2015\'in İlk Aylarında!

EKPSS 2015 atamaları için devlet kurumlarıyla görüşmeler tüm hızıyla devam ediyor.

 

 

 

Devlet Personel Başkanlığı'nda EKPSS görüşmesi gerçekleştirildi. EKPSS görüşmelerine öncülük eden Murat Kıvanç, 14 Kasım bugün DPB ile yapılan görüşmelerde yaşanan gelişmeleri aktardı:

"Devlet personel Başkanımız Sayın Mehmet Ali Kumbuzoğlu ile EKPSS ikinci atama konulu bir toplantı yapıldı. Katılım sayısı 25 civarında oldu. Toplantıda sözcülük yaptım. Katılımcı arkadaşlarımıza söz hakkı verildi. Kendi düşüncelerini ifade etme fırsatı sağlandı.

Boş kadrolarla ile ilgili 'nitelik' sıkıntısı giderilmeye çalışılıyor. Başkanımız ilk atamaya yetiştirilmesi için çalışmalar yapıldığını ifade ettiler. Yılda 2 kez atama yapılması talebimizi ilettik. 2015te 25 bin kadro talebimizi ilettik. Yüzde 3 olan engelli kontenjanının yüzde 8'e çıkarılmasını talep ettik. 2015 EKPSS atamasının ocak ayında yapılmasını talep ettik. Başkan 'Ocak, Şubat veya Mart; bu aylarda alım yapılacak' dedi. EKPSS konularıyla ilgili sıkıntılar karşılıklı yüz yüze toplantıda ele alındı.

Devlet Personel Başkanı Sayın Mehmet Ali Kumbuzoğlu birazdan cumaya gideceğim cumada sizlere dua edeceğim. Sizlerden tarafız sözünü sık sık yineledi. Başlatmış olduğumuz çalışmayı desteklediğini ifade etti. Doğru bir çalışma olduğunu ifade etti.

Yasin arkadaşımız 76 puan almış, düşük puan alan engellilerin hali ne olacak? sorumuza: 'İnşallah bu atamada atanacaksın' dileklerinde bulundu. Olumlu güzel bir toplantı oldu. Kardeşlerimle bir arada kardeşçe bir çalışma yürüttük. Emek verip aramıza katılan kardeşlerimize ve ailelerine ayrı ayrı teşekkür eder selamlarımı iletiyorum."

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol