Öğretmen Diyarı

Ek yerleştirme tercihleri yarın sona eriyor

ÖSYM'den yapılan açıklamada, 25 Eylül 2013'debaşlayan 2013-ÖSYS ek yerleştirme için tercihişlemlerinin, 30 Eylül 2013'de sona ereceğihatırlatıldı.


Adayların tercihlerini başvuru merkezi ya dainternetten yapabilecekleri belirtilen açıklada,başvurularını internetten yapmak istemeyenadayların doldurdukları tercih formu venüfus cüzdanı ile birlikte istedikleri bir başvurumerkezine tercih için başvurabilecekleri kaydedildi.İnternetten başvuru yapmak istemeyen adaylarınise mesai saatleri içerisinde başvuru merkezlerini kullanması önerildi.


İnternet aracılığıyla bireysel başvuruların 30 Eylül 2013 saat 23.59’a kadar yapılabileceği vurgulananaçıklamada, tercih işlemini bir başvuru merkezinden yapmak isteyen adayların, tercih bildirim işlemininson günü merkezlerde oluşabilecek yoğunluk konusunda uyarıldı.


Açıklamada şunlar kaydedildi:


"Tercih gönderme süresi uzatılmayacaktır. Bu nedenle adayların, tercihlerini başvuru merkezi aracılığıylagöndereceklerse süresi içinde bir başvuru Merkezine gitmeleri; tercihlerini internet üzerinden bireyselolarak yapacakların ise 'Tercihleriniz sistem tarafından başarıyla kabul edilmiştir' uyarısını mutlaka görmeleri ve yazıcıdan tercih listesinin bir dökümünü alarak saklamaları gerekmektedir.


Tercih işlemlerini tamamlayan tüm adayların tercih bilgilerini, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internetadresinden tercih süresi içinde kontrol etmeleri ve yerleştirme işleminin diğer aşamalarında gerekebileceğinden yazıcıdan tercih kayıt bilgilerinin bir dökümünü alarak saklamaları önemlehatırlatılır."


Tercih yapılabilecek 16 bin 141 yüksek öğretim programında toplam 238 bin 217 kontenjan bulunuyor

 
\"Memurlar.Net\"
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim