Öğretmen Diyarı

Ek Ücret Ve Huzur Hakkı 2014 (Yeni)..

Bilindiği üzere, 3308 Sayılı Kanunun 32. Maddesi gereğince, çıraklık, meslekî ve teknik eğitimi geliştirme ve yaygınlaştırma hizmet ve faaliyetlerinin desteklenmesinde kullanılacak gelirler ve gelirlerin harcama esas ve usulleri, Bakanlığımız ve Maliye Bakanlığınca ortaklaşa hazırlanmış olup, hazırlanan ilgi (a) esas ve usuller Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiştir. 

 

İlgi (a) esas ve usuller çerçevesinde hazırlanan ilgi (b) genelge ile:

 

a) Bakanlığımıza bağlı örgün ve yaygın meslekî ve teknik öğretim okul ve kurulularında görevli kadrolu ve kadrosuz atölye ve meslek dersi öğretmenleri ile usta öğreticilere okulda ve işyerlerinde yaptıkları eğitimle ilgili olarak yapılacak ek ücret ödemeleri,

 

b) İşletmelerde beceri eğitimi gören meslek lisesi öğrencilerinin yıl sonu beceri sınavları ve kalfalık-ustalık sınavlarıyla ilgili olarak kurulan sınav ve mesleki ihtisas komisyonlarında fiilen görev yapan komisyon üyesi meslek dersi öğretmenleri ile işyeri, işletme veya meslekî teşekkül temsilcisi üyelerine, bu sınavların yapıldığı okul veya kurumlarda sınav komisyonu başkanlığı yapan müdür veya vekillerine branşlarına bakılmaksızın huzur hakkı ödemeleri, gerçekleştirilmektedir.

 

2014 Yılı 1. Dönem (Ocak-Haziran) arası Ek Ücret ve Huzur Hakkı ödemelerinin zamanında yapılabilmesi ve ihtiyaç duyulan ödeneğin okul/kurumlarımıza gönderilebilmesi İçin; ilişikte gönderilen Ek Ücret ve Huzur Hakkı Ödenek Talep Formunun il bazında doldurulması, yazı ile Genel Müdürlüğümüze, ayrıca hhatipoglu@meb.gov.tr e-posta adresine 30 Mayıs 2014 tarihine kadar ulaştırılması gerekmektedir.

 

Bilgilerinizi ve ilgi (a) esas ve usuller, ilgi (b) Genelge ile yukarıda bahsedilen açıklamalar çerçevesinde iş ve işlemlerin yürütülmesini rica ederim.

 

Doç,Dr. Mustafa Kemal BİÇERLİ

 

Bakan a.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim