Öğretmen Diyarı

Ek Öğretmen Ataması Ne Zaman Yapılacak?
 Milli Eğitim Bakanlığının sözleşmeli öğretmen atamalarının Şubat ayında gerçekleşeceğini duyurmasının sonrasında gözler ek öğretmen atamasının ne zaman yapılacağı sorusuna yöneldi. Peki bu ek atamalar ne zaman yapılacak.

MEB'den edindiğimiz bilgileri sizlerle paylaşacağız. MEB tarafından atamalarla ilgili köklü değişikliklerin gündeme gelmesinin ardından şimdi ek atamalar için öğretmenler nefeslerini tuttular ve meraklı bekleyiş başlamış bulundu.

Bu sebeple ise oldukça soru gündeme gelirken haberimizin detayında merak edilen soruları yanıtlandırmak için elimizden geleni yapmaya çalışacağız; Seçim yaklaşırken adaylar Kasım ayında öğretmen ataması yapılmasını talep ediyor.

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, bu senenin bitimine dek 100 bin atama yapılması konusunda talepkar olduklarını ve bunun keyfi bir talep olmadığını belirtti. Koncuk, 2015-2016 eğitim-öğretim senesinin başlaması sebebiyle yaptığı açıklamada, yeni eğitim-öğretim yılına az sayıda öğretmen atamaları yapılarak başlandığını vurguladı.

AZALAN ATAMA SAYISI GERİLİME SEBEP OLDU!

Daha evvel 47 bin olarak duyurulan öğretmen atama sayısının 37 bine indirildiğini 10 bin atamanın akıbetinin ne olacağının henüz netlik kazanmadığını belirten Koncuk, "Geçtiğimiz eğitim-öğretim yılında ücretli öğretmenliğin 80 bine ulaştığı, iki yıllık meslek yüksekokulu mezunlarının, açık öğretim mezunlarının bile ücretli öğretmen olabildiği, norm kadro açığının 73 ilde 120 bin 610 olduğu, 417 bin evladımızın atama beklediği ülkemizde öğretmen atamalarının bu kadar yetersiz sayıda olması eğitimin geleceğini çok olumsuz etkileyecek bir durumdur. Biz 2015 yılının sonuna kadar 100 bin atama yapılması konusunda ısrarcıyız. Bu keyfi bir talep değildir" şeklinde beyanda bulundu.Kaynak: www.tumhaber.com
Anahtar Kelimeler:
EK ÖĞRETMEN ATAMASI

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim