Öğretmen Diyarı

Ek derse ZAM haberi..
Bakan Nabi AVCI'nın öğretmenlerepozitif ayrımcılık olduğunu vurgulayarak 2014 öğretmenlere güzel bir iyileştirme yapıldığını söylemişti. Avcı'nın vurguladığızamın yanında yüksek lisans yapanöğretmenlere sevindirici bir haber verdi. Buna göre yüksek lisans yapanöğretmenler lisans mezunu öğretmenleregöre ek derslerini % 5 zamlı alıyorlardı, şuan ise yüksek lisans yapanöğretmenlerin lisans mezunuöğretmenlere oranla ek ders zam oranları% 15' e çıkarılmıştır.  
 
Diğer yayın kuruluşlarında yapılan haberlerde tüm öğretmenlerin ek dersine zamyapılmış gibi haber yapılmaktadır. Bu haber yanlıştır çünkü toplu sözleşme masasındaöğretmenlerin ek dersine zam teklifi gelmiş ama hükümet tarafından kabul edilmemiştir. Lisans mezunu öğretmenler ek derslerini zamsız almayadevam ederkenyüksek lisans mezunları ek derslerini geçen seneye oranla % 10'luk farkla alacaklardır.
meb personeli.com
Anahtar Kelimeler:
ek derse zam haberi

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
fatma 2 yıl önce

peki biz sözleşmeliler ne yapacağız bize taban aylık yok sadece ek ders karşılığı çalışıyoruz bizi hiç düşünmemişler adalet mi peki bu yaptıkları şimdi

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim