Öğretmen Diyarı

Ek Ders Çalışanların Sorunları

ASPB Ek Ders Çalışanların Sorunları, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığında çalışanların sorunlarına kulak verin!


Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığında meslek elemanı olarak çalışanlar sorunlarını Başbakana'a ilettiler.

Sayın BAŞBAKANIM, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığında ek ders karşılığı meslek elemanı(sosyolog, öğretmen, çocuk gelişimci vs.) olarak çok düşük ücretle ve özlük haklarımız olmadan çalışmaktayız.  Daha önce durumlarımızda iyileştirme yapılması ve 4b sözleşmeli olarak çalışmak için birçok yere başvurduk ve başvurmaya devam ediyoruz.

Sayın bakanımızla görüşme fırsatı yakaladık, konudan haberdar olduğunu, ilgileneceğini söylemişti, ancak şu ana kadar değişen bir şey olmadı. Bize konunun maliye bakanlığında olduğu ve bakanlığın bütçe ayırmadığı söylenerek talebimiz olumsuz karşılandı.  Başvurulması gereken her yere başvurduk, bu konu ile ilgili iletilmesi gereken her yere talebimizi ilettik. Şu anda bütün umudumuz sizsiniz. Taleplerimizin gerçekleşmesi ve daha iyi koşullarda çalışmamızın mümkün olması sizin onayınıza bağlıdır.

Türkiye genelinde Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüklerinde çalışan binlerce insan sizden müjdeli bir haber alma beklentisi içinde. Daha önce Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı müftülüklerde ve Kızılay’a bağlı kuruluşlarda ek ders karşılığı çalışan personeller Sayın Cumhurbaşkanımızın Başbakan olduğu dönemde kendisinin onayı ile 4b sözleşmeli statüsüne geçirildiler.

Şu anda Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığında ek ders karşılığı çalışan binlerce insan da sizden aynı davranışı sergilemenizi umutla beklemektedir. Bütün arkadaşlarım adına sizden Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığında ek ders karşılığı çalışanlar için 4b statüsüne geçirilmemizi talep ediyoruz. Durumumuza gereken duyarlılığı göstermenizi rica ediyoruz.

Çünkü taleplerimizin yerine getirilmesi sizin onayınıza bağlıdır.

Taleplerimizin siz başbakanımızın başkanlığında toplanacak bakanlar kurulunda dile getirilmesi ve sizin başbakanlığınız döneminde yaklaşan genel seçimlerden önce bu sorunun olumlu yönde çözülmesi bizim için hayati önem taşımaktadır. Ek ders karşılığı çalışan tüm meslek elemanı arkadaşlar olarak konu ile ilgili ivedi ve olumlu haberler almak ümidiyle çalışmalarınızda başarılar diler, saygılarımızı sunarız.

 

 

kamuajans.com


 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim