Öğretmen Diyarı

Ek atama ile atanan öğretmenlere 635 TL eğitime hazırlık ödenecek

1-Öğretim yılının başladığı ayda görevde olanlara, eğitime hazırlık ödeneği olarak o yıl belirlenen oranın tamamı ödenir.

 

2- Öğretim yılının başladığı aydan sonra ve birinci dönem ders yılının sonundan önce göreve başlayanlara, eğitime hazırlık ödeneği olarak o yıl belirlenen oranın %75 'i, ödenir.

 

3- Birinci dönem ders yılından sonra ve ikinci dönem ders yılının sona ermesinden önce göreve başlayanlara, eğitime hazırlık ödeneği olarak o yıl belirlenen oranın %50 'si, ödenir.

 

Kamu Görevlilerinin Geneline ve Hizmet Kollarına Yönelik Mali ve Sosyal Haklara İlişkin 2014 ve 2015 Yıllarını Kapsayan 2. Donem Toplu Sözleşmesinin "Eğitim, Öğretim ve Bilim Hizmet Koluna ilişkin Toplu Sözleşme" bölümünün "Öğretim Yılına Hazırlık Ödeneği " başlıklı 12. maddesinde; "657 sayılı Kanunun ek 32 nci maddesinde öngörülen öğretim yılına hazırlık ödeneği; 2014 yılında 850 TL, 2015 yılında 950 TL olarak ödenir." hükümleri bulunduğundan;

 

Ek atama ile atanan öğretmenlere 635 TL eğitime hazırlık ödenecek

 

Ek atama ile atanan öğretmenler; öğretim yılının başladığı aydan sonra ve birinci dönem ders yılının sonundan önce göreve başlayacaklarından eğitime hazırlık ödeneği olarak o yıl belirlenen oranın %75 'i, ödenecektir.

 

2014 yılı eğitime hazırlık ödeneği 850 TL olduğundan bu miktarın %75 'i olan 637,5 TL damga vergisi düşüldükten sonra ödenecektir.

 

Ahmet KANDEMİR

 

\"Memurlar.Net

www.memurlar.net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol