Öğretmen Diyarı

Eğitimle ilgili sorunlar masaya yatırıldı

     İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından valilik 75. Yıl Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıda eğitimle ilgili sorunlar, eksiklikler ve sorunların çözülmesi için atılacak adımlara ilişkin değerlendirme yapıldı.
 
Toplantıya Muğla Valisi Amir Çiçek, Vali Yardımcısı Rıza Dalan, İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, kaymakamlar ve ilçe milli eğitim müdürleri katıldı.
 
Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Çiçek, eğitimin her şeyin başında geldiğini vurguladı. İnsana yapılan yatırımın en önemli yatırım olduğu bilinciyle bu sorumluluğu  taşıdıklarını ifade eden Vali Çiçek, “Çağımız durmadan çalışarak projelerin hayata geçirilmesini gerektiriyor. Muğla’da eğitimi daha üst seviyelere taşımak için koordineli ve birlikte çalışacağız. Her hizmetin kalitesi var. Eğitimde de kalite belgesini almak için çaba sarf edeceğiz. Çocuklarımızın akademik, sosyal ve ahlaki yönlerini geliştirici eğitim vermek bizim en büyük hedefimiz. Eğitimi hep birlikte daha kaliteli hale getirelim” dedi.
 
Eğitimdeki başarının sadece sınavlardan alınan iyi notlarla ölçülemeyeceğini aktaran Vali Çiçek, fiziksel altyapının yanı sıra sosyal alanlarda da gelişme sağlayan çocukların yetişmesiyle gerçek başarının yakalanacağını dile getirdi.
 
Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan AR-GE biriminde proje üretilmesi konusunda gayretli çalışmaların yapıldığını söyleyen Vali Çiçek, çalışmaların günümüz teknolojisine uygun olması gerektiğine dikkat çekti.
 
İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci ise, milli eğitim yatırımları, projeler ve okullarla ilgili katılımcılara bilgi verdi.
 
Daha sonra ilçe kaymakamları tek tek söz alarak eğitim konusunda ilçelerindeki ihtiyaçlarının neler olduğunu aktardı.
 
Görüş ve önerilerin sunulmasının ardından Vali Çiçek, özellikle milli eğitim yatırımlarının gerçekleşmesi konusunda takipçi olacağının altını çizdi

 


 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim