Öğretmen Diyarı

Eğitime katılmayan öğretmenlere soruşturma açıldı mı?

 

Aydın Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, 07.12.203Cumartesi Türkçe, 08.12.2013 Pazar Matematik, 14.12.2013 Cumartesi Fen ve Teknoloji, 15.12.2013Pazar İngilizce, 21.12.2013 Cumartesi SosyalBilgiler ve 22.12.2013 Pazar Din Kültürü ve AhlakBilgisi Öğretmenlerine etkinlik düzenlendiğini veöğretmenlerin kişisel gelişimine katkıdabulunduğunu açıkladı.

Pervin Töre: Bilgi Paylaşım Günlerine katılanöğretmenlerin görevli izinli sayılmaları ve yollukyevmiyelerinin kendi kurumlarınca karşılanması,aynı tarih ve sayılı Valilik Olurunda belirtilmiş olup, Öğretmenlerin özlük hakları korundu. Düzenlenenetkinliklerin sonunda kimi öğretmenlerimizin katılmadığı tespit edilmiş, 18.12.2013 tarih ve 3895213 sayılıyazımızla katılmama sebeplerinin araştırılması ve mazeretlerinin bildirilmesi istendi.

Bazı basın yayın organlarında konu ile ilgili yer alan haberde bahsedildiği gibi öğretmenlerimizin mağduriyeti, katılmayanlarla ilgili soruşturma açılması söz konusu değildir. Gerçekleştirilen bu etkinlikte asıl hedef öğretmenlerimizin motivasyonlarını ve kişisel gelişimlerini arttırmaktır.Bunun yanı sıra aynı öğretmenlerin yılda bir gün katılacakları faaliyetleri her hafta katılıyormuş gibi mağduriyetlerinden bahsetmeleri kurumu yıpratmaya yöneliktir.

Töre, katılan öğretmenlerimizin doldurmuş olduğu anketler sonucunda; yapılan etkinliğin oldukça verimli geçtiği ve yapılan çalışmalardan duyulan memnuniyetler de dikkate alındığında haberlerin asılsız olduğunun ortaya çıktığını açıkladı.

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol