Öğretmen Diyarı

Eğitime 1 gün ara verildi!

Hakkari merkez ile ilçelerinde etkili olan kar yağışı dolayısıyla 27 köy ve 75 mezranın yolu ulaşıma kapandı. Alınan bilgiye göre, kentte etkili olan kar yağışının ardından İl Özel İdaresi ekiplerince yapılan çalışmalarla 40 köy ile 50 mezranın yolu açıldı. İl genelinde halen 27 köy ile 75 mezra yolunu açmak için ekipler çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

BAŞKALE'DE EĞİTİME 1 GÜN ARA VERİLDİ

Van Başkale İlçe Milli Eğitim Müdürü Cengizhan Öztürk, yaptığı açıklamada, ilçede devam eden kar yağışı nedeniyle eğitim öğretime bir gün süreyle ara verdiklerini belirtti. Ayrıca kar yağışı nedeniyle ilçeye iki gündür elektrik verilemiyor. Vangölü Elektrik Dağıtım ve Anonim Şirketi ekiplerinin arızaları gidermek için başlattığı çalışma devam ediyor. İlçede 20 santimetreye ulaşan kar yağışı nedeniyle mahalle yolları da ulaşıma kapanırken, belediye ekipleri yolları açmak için çalışma yürütüyor.

HAKKARİ'DE ETKİLİ OLAN KAR YAĞIŞI SONRASI BİR EV ÇÖKTÜ

Hakkari'de etkili olan kar yağışının ardından bir evde göçük meydana geldi. Hakkari'de, dün öğle saatlerinden itibaren başlayan kar yağışı, akşam saatlerinde göçüğe neden oldu. 9 nüfuslu Ertuş ailesine ait Halife Derviş Mahallesi'ndeki evde göçük meydana geldi. Kimsenin evde olmaması büyük bir faciayı önlerken, Ertuş ailesi ise ne yapacaklarını şaşırdı. Mağdur olduklarını ifade eden Mustafa Ertuş, 7 nüfusunun olduğunu ve bu saatten sonra aile olarak ölümle burun buruna yaşadıklarını belirtti. Ertuş, "Gördüğünüz gibi evimin hemen bitişiğinde bir inşaat alanı var. Bu alanının temeli kazılırken, inşaat sahibine kaç defa perde duvar yapması için ricada bulundum, fakat 'tamam' deyip bir türlü yapmadı. Şu an yıkılan evde kimse yok. Fakat 7 nüfuslu ailemle beraber oturduğum eve yapışık halde. Bu durum bizi tedirgin ediyor. Ölümle her an burun buruna yaşıyoruz. Bugün yağan aşırı kar yağışı sonrası bu hale geldi. Ailem bu saatten sonra tehlikededir. Artık başka yere geçeceğiz ya da bir akrabamızın yananı geçeceğiz" dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol