Öğretmen Diyarı

Eğitimdeki vekaletler, seçime bir hafta kala asalete döndü

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın seçim bölgesi Eskişehir’de yaklaşık bir yıldır görevlerini vekaleten yürüten üç ilçe milli eğitim müdür yardımcısı ile 6 ilçe milli eğitim müdürüyle ilgili ilginç bir gelişme yaşandı. 

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın seçim bölgesi Eskişehir’de yaklaşık bir yıldır görevlerini vekaleten yürüten üç ilçe milli eğitim müdür yardımcısı ile 6 ilçe milli eğitim müdürüyle ilgili ilginç bir gelişme yaşandı. 7 Haziran genel seçimlerine 10 gün kala Milli Eğitim Bakanlığının, Eskişehir’de vekaleten görev yapan üç il milli eğitim müdür yardımcısı ve altı ilçe milli eğitim müdürünü asaleten atadığı öğrenildi. 


Merkez Tepebaşı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne vekalet eden Bülent Üzmez, asil olarak İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı oldu. İl Milli Eğitim Müdür Yardımcılığına vekalet eden Barış Hancı ve Ali Pehlivan’ın asaletleri onaylandı. Han İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne vekalet eden Fatih Şahin Mihalgazi’ya asil İlçe Milli Eğitim Müdürü yapıldı. Odunpazarı Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, Seyitgazi Milli Eğitim Müdürü Nazmi Avcı, Alpu Milli Eğitim Müdürü Emin Demir, Sarıcakaya Milli Eğitim Müdürü Kürşat Önder Ceylan, İnönü Milli Eğitim Müdürü Muhammet Büyük asaleten görevlendirildi. Uzun süredir vekaletle bu görevleri yürüten müdür ve müdür yardımcılarının seçime az bir süre kala asaleten atanmaları dikkat çekti.

 

personelmebhaber.net

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim