Öğretmen Diyarı

Eğitimde Türk–Fransız işbirliği

Program kapsamında mekatronik mühendisliği alanında ortak bir eğitim verilecek. Mezun olan öğrenci, uluslararası geçerliliği olan iki diploma sahibi olacak.
Bu anlaşma çift diploma sahibi yapacak. Fransızca ve İngilizce olarak iki dilde ortak eğitim yapılacak program sonunda, mezun olan öğrenciler, Yaşar’dan “Mekatronik Mühendisliği Lisans Diploması ile ECAM’dan “ECAM Mühendislik Diploması” alacak.


Program kapsamında mekatronik mühendisliği alanında ortak bir eğitim verilecek. Mezun olan öğrenci, uluslararası geçerliliği olan iki diploma sahibi olacak.
Yaşar Üniversitesi ile Fransız ECAM Uluslararası Mühendislik Üniversitesi arasında mekatronik mühendisliği bölümünde çift diploma projesi hayata geçiriliyor. Yönetim Kurulu Başkanlığını Lucien Arkas’ın yaptığı İzmir Bizim Okul Eğitim Sağlık ve Kültür Vakfı’nın destekleriyle hayata geçirilecek projenin anlaşması imzalandı.

İKİ DİPLOMA SAHİBİ OLACAKLAR  

Anlaşmanın imza töreni Yaşar Üniversitesi Selçuk Yaşar Kampüsü’nde yapıldı. İmza törenine Yaşar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemali Dinçer, ECAM Eğitim Müdürü Pascal Boulon, İzmir Bizim Okul Eğitim Sağlık ve Kültür Vakfı Eğitim İşleri Koordinatörü Marie Claire Perbet Tekin, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erol Sezer ve Öğretim Üyesi Prof. Dr. Murat Fadıloğlu katıldı. ECAM ile Yaşar Üniversitesi arasında ortak bir program oluşturulması için anlaşmanın imzalandığını ifade eden Rektör Prof. Dr. Cemali Dinçer, “Program kapsamında mekatronik mühendisliği alanında ortak bir eğitim verilecek. İlk iki yıl Yaşar Üniversitesi’nde, son üç yılı Fransa Lyon’da bulunan ECAM’da olmak üzere bir çift diploma projesi gerçekleştirilecek. Mezun olan öğrenci, uluslararası geçerliliği olan iki diploma sahibi olacak” dedi.

Fransızca ve İngilizce olarak iki dilde ortak eğitim yapılacak program sonunda, mezun olan öğrenciler, Yaşar Üniversitesi’nden “Mekatronik Mühendisliği Lisans Diploması ile ECAM Mühendislik Okulu’ndan “ECAM Mühendislik Diploması” alacak. Bölüm ve programın açılması için Yükseköğretim Kurulu’na başvuruların yapılacağı, önümüzdeki yıl ya da bir sonraki yıl için öğrenci alımının hedeflendiği belirtildi.

 

Kaynak: www.sozcu.com.tr

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim