Öğretmen Diyarı

Eğitimde İyi Örnekler...

Bugünlerde eğitim alanında iyi çalışmaların haberleri art arda geliyor.

Torosların zirvesinde Adana'nın kırsal ilçelerinden Aladağ'da idealist ve başarılı eğitimcilerin çalışmaları göz dolduruyor. Geçen yıl MEB TKY Uygulamaları kapsamında Türkiye üçüncüsü olan bu ilçemiz, bu yıl da gerçekleştirdiği faaliyetlerle adından söz ettiriyor.

SBS sıralamasından Adana'nın 15 ilçesi arasında olan bu ilçemiz, eğitimcilerin özverili çalışması sonucu merkez ilçeleri dahi geride bırakarak 5. sıraya yükselmiş. SODES, Çukurova Kalkınma Ajansı ve SOYADA'ya kabul ettirdikleri 5 proje ile her okula oyun parkı,ilçeye bir gençlik merkezi kazandırmış ve öğrencilerine yönelik düzenledikleri gezilerle öğrencilerin ufuklarını genişletmişler. Kullanılamaz durumda olan okulların tadilatlarını tamamen hibelerle yapmış ve ardından öğrenci ve öğretmenlerinin katkıları ile DÜŞLER adlı bir dergi çıkarmışlar. Bu da yetmemiş bu dergiyi ( http://aladag.meb.gov.tr/www/e-dergi/icerik/82 ) e-dergi olarak yayımlamışlar...

Tüm bu çalışmalar bu yıl da meyvesini vermiş ve bu ilçe milli eğitim müdürlüğümüz MEB TKY Uygulamaları Kapsamında Kurum kategorisinde Adana 1. olmuş ve Adana'yı Ankara'da temsil edecek ekip seçilmiş. Ardından CAPITOL alışveriş merkezinin gerçekleştirdiği "Dilek Ağacı" projesini kendi ilçelerine çekerek toplam 1000 öğrencilerinin dileklerini gerçekleştirme sözü vermişler.

Tebrikler Aladağ İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü çalışanlar, tebrikler öğretmenlerim


Anahtar Kelimeler:
eğitimde iyi örnekler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim