Öğretmen Diyarı

Eğitimcilerden sert tepki: Bundan daha kötü ne olabilir?

BURAK KILIÇ

BU ZULÜMDÜR? NE HUKUKA NE DİNE UYGUNDUR

Bu işler artık kabak tadı verdi. Kantarın topuzu kaçmış durumda. Bunun ülkeye de bunu yapanlara da bir fayda sağlamayacağını herkes bilmeli. Bunları doğru bulmuyorum. Ayrıca bunun adı zulümdür. Zulüm, dinimizce de lanetlenmiştir. Hukuka bağlı kalınması çok önemli. Kamu vicdanını yaralayıcı faaliyetlerden hassasiyetle kaçınılmalı. Herkesi aklı selime davet ediyorum.

‘ARTIK HAKKANİYET SINIRI AŞILDI’

Son dönemde akıl almaz şeyler oluyor. MEB, müfredatı, seçmeli dersleri ve okul idarecilerini tek tarafılı ideolojik olarak belirlemeye başladı ve tarafsızlığını yitirdi.

Kendisi gibi düşünmeyen bütün kişi ve kurumlara cezalar yağdırıyor. Bu son yaşanan kayyım rezaleti de bu örneklerden biri. Artık hakkaniyet sınırı aşıldı. Daha önce de okullara polis eşliğinde baskınlar yapılmıştı. Bu da onlardan farksız. Okullara yönelik bu yanlış tutum bardağı taşıran son damla. Kendi yasal sınırları içinde faaliyet gösteren kurumlara 'siyaseten farklı düşünüyor' diye bu tür baskılar yapmak hukuka uymaz. Bundan daha kötü ne olabilir? 
 
‘SAVAŞTA BİLE OKULLAR KORUNDU’

Kayyım atanan okulların tamamı MEB gözetiminde ve denetiminde faaliyet gösteren, uluslararası eğitim başarılarıyla göz dolduran kurumlar. Milli-manevi değerlerimizde ilme ve eğitim kurumlarına atfedilen değer gereği, bu millet savaş durumlarında bile okulların faaliyetlerine ara vermemiş, öğretmen ve öğrencilerini korumuştur. İlme-irfana saygı gereği bu tarz siyasi operasyonlar okul ve kurumlardan uzak tutulmalı.
  
Kaynak:Meydan Gazetesi

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol