Öğretmen Diyarı

Eğitimcilerden ALAN DEĞİŞİKLİĞİ İsyanı!..

 

Özel eğitim özel eğitimcilerindir Alanına Sahip çık Zihin Engelliler Öğretmeni'' sloganı ile sosyal medyada  seslerini duyurmaya çalışan Zihin Engelliler Öğretmenleri 540 saatlik kurs ile Sınıf Öğretmenlerinin Zihin Engelliler Öğretmeni yapılmasına itiraz ediyorlar. 

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Zihin Engelliler Öğretmenliği bölümü öğrencilerinin başını çektiği grup tüm forumlarda vesosyal ağlarda büyük destek buluyor. "Özel eğitim özel eğitimcilerindir Alanına Sahip çık Zihin Engelliler Öğretmeni''  sloganı ile seslerini duyurmaya çalışan öğrencilerin sözcüsü Ayşe IŞIKLAR; ''Özel egıtımın uzmanları tarafından yapılması gerekir. Branş dışından yapılan atamalarla bu bölümün eğitimini almış yüzlerce insanın boşta kalacaktır. Buşekilde plansızlığın sonucu olarak hem bölüm eğitimi almayanlar çok verimli olamayacak hem de bu işin eğitimini almış bir çok öğrenci boşta kalma tehlikesiyle karşı karşıya kalacak'' dedi.


Tüm Üniversitelerin Zihin Engelliler Öğretmenliği bölümü öğrencilerinin katılması ile bir dilekçe kampanyası başlatacaklarını belirten Ayşe IŞIKLAR  bu konuda kamuoyunun desteklerini beklediklerini  belirtti.


Seydi CAN

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol