Öğretmen Diyarı

Eğitim Yapılarında Deprem Güvenliği Kongresi Başladı

Milli Eğitim Bakanlığından yayımlanan bir duyuru ile Eğitim Yapılarında Deprem Güvenliği Kongresinin başladığı belirtildi.

Milli Eğitim Bakanlığından yayımlanan bir duyuru ile Eğitim Yapılarında Deprem Güvenliği Kongresinin başladığı belirtildi.   Yayımlanan duyuru 28 Nisan 2016 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı İnşaat ve Emlak Dairesi Başkanlığının resmi internet sitesinde yayımlandı. Yayımlanan duyuru da Deprem Güvenliği Kongresinin başladığı belirtildi.

Duyurunun detayları ise şöyle; Milli Eğitim Bakanlığınca düzenlenen Eğitim Yapılarında Deprem Güvenliği Kongresi Alanya’da başladı. 27- 29 Nisan tarihleri arasında düzenlencek olan kongreye Milli Eğitim Bakanlığının yanı sıra, Dünya Bankası, Japon Kalkınma Ajansı (JICA), AFAD,  Kalkınma Bakanlığı temsilcileri ile İstanbul Teknik Üniversitesi, Karadeniz Teknik Üniversitesi, Çukurova Üniversitesi, Pamukkale Üniversitesinden akademisyenler ve özel sektörden müşavir firma temsilcileri katılım sağlıyor.

Kongrede Milli Eğitim Bakanlığının ülke genelinde bugüne kadar deprem tahkiki ve güçlendirme çalışmaları kapsamında yürütülen faaliyetler ile önümüzdeki dönemde yürütülecek çalışmalar mercek altına alınacak.   Açılış programında selamlama konuşması yapan İnşaat ve Emlak Dairesi Başkanı Özcan Duman; Milli Eğitim Bakanı Nabi AVCI ‘nın selamını katılımcılara ileterek Okulların deprem güvenliği çalışmlarında Bakanlığımız ile paydaş olan katılımcılarla beraber yapılacak bu çalışmanın ülkemiz ve milletimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum” dedi. Mevcut eğitim binası stoğunun büyük bölümünün deprem güvenliği açısında risk teşkil ettiğini belirten DUMAN, eğitim yapılarında afet risklerinin azaltılmasının ana hedefleri olduğunu söyledi.  


Kaynak: www.kpsscafe.com.tr

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim