Öğretmen Diyarı

EĞİTİM VERDİĞİ İÇİN PERSONEL SÜRGÜN EDİLEMEZ!

Bu kararla birlikte “Yanlış Hesabın Yargıdan Döndüğünü” bir kez daha gördük. Bir kez daha sipariş üzerine hazırlanan düzmece raporların hiçbir işe yaramadığını da gördük. Bir kez daha basit ve ucuz hesaplarla devlet kurumlarının ve sağlık personelinin yönetilemeyeceğini gördük. Isparta İdare Mahkemesi;

 

“İşleme konu edilen eylemin, üyemizin naklen atanmasını gerektirecek nitelik ve ağırlıkta olmadığını, ayrıca üyemizin görevinde yetersiz ve başarısız olduğunun veya kurumun düzenini bozduğunun, hukuken kabul edilebilir SOMUT BİLGİ VE BELGELERE DAYANMADIĞINI” özetle üyemize İFTİRA EDİLDİĞİNİ VE HAKSIZLIK yapıldığını tescillemiştir. Ayrıca Mahkeme; Üyemizin işlediği “Acil personeline eğitim vermek” fiiline karşılık idarenin verdiği cezanın orantısız ve dengesiz olduğunu da ortaya koymuştur.”

 

Anayasal bir ilke olan, sadece yargı çevrelerinin dikkate alacağı bir ilke olmayıp, yasama, yürütme ve idarenin tüm iş ve işlemlerinde gözetilmesi gereken “Ölçülülük" ilkesine göre; İşlenen suçla verilen ceza arasında Adil bir denge bulunmak zorundadır. Disiplin cezası verirken idare Ölçülü davranmalı, verilen disiplin cezası, işlenen fiilin veya ihlal edilen kuralın ağırlığı ile orantılı olmalıdır. Aksi halde hukuk devleti ilkesi ve hukukun üstünlüğünden söz edilemez. Dava konusu sürgünde “Adil Denge ve Ölçülülük” ilkesine uyulmamıştır.

 

Bundan 4 ay önce ÇÖLİAK hastası üyemiz ailesinden uzaklara ve il dışına kasıtlı ve bilinçli şekilde sürgün edilerek resmen ölüme gönderilmiştir. Vicdanlara sığmayan bu haksız ve hukuksuz işlem şimdi yargıdan dönmüştür. Aktif Sağlık Sen olarak; Sağlık personelini ezen, sindiren ve onlara zulmeden idarecilere hakkımızı helal etmiyoruz. Kendilerini ezdikleri, üzdükleri ve incittikleri herkesten özür dilemeye davet ediyoruz.

 

Sağlık personeline zulmeden, onları ezmeye ve sindirmeye çalışan basiretsiz ve liyakatsiz idarecilere diyecek tek bir sözümüz var;

 

Kara propaganda yaparak devletin her kademesini ve bürokratlarını etkileyebilir hatta onları kandırıp şahsi emellerinize alet edebilirsiniz. Ancak bağımsız Türk Yargısını kandırmak o kadar kolay değildir. Bu ülkede hak aramak, hakkını elde etmek veya adaleti bulmak zor olsa da imkânsız değildir.

 

Her türlü haksızlığın, kanunsuz ve çirkin işlerin döndüğü bu hastaneye Sağlık Bakanlığı bir an önce el atmalı, sağlık personelini kaprisli ve liyakatsiz idarecilerin elinden kurtarmalıdır. Bunun için Sağlık Bakanlığını ve tüm yetkilileri göreve davet ediyoruz.

 

          Hüseyin AYHAN

 

 Aktif Sağlık Sen Genel Başkanı

 

personelmebhaber.net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol