Öğretmen Diyarı

Eğitim ve öğretimde sürekli değişim olmalı

Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün yaptığı konuşmada, eğitim ve öğretimin sürekli olumlu değişmesi gerektiğini belirtti. 

Velilerin ailelerin özellikle üzerinde durduğu konu olan okul güvenliğinin de şurada ele alınacak başlıklar arasında yer aldığını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, uyuşturucunun ciddi bir tehdit teşkil ettiği bu çağda okulların ve öğrencilerin bu tehlikeden uzak tutulması konusunda şurada tatmin edici ve rahatlatıcı kararlar alınacağını belirtti. 

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’de eğitim ve öğretimde 31 milyon civarında öğrenci olduğunu hatırlatarak, “Bütün bu öğrencilerin rahat, huzurlu olacağı, kendilerini güvende hissedecekleri bir eğitim öğretim sisteminin inşa edilmesi önem arz ediyor. Sadece öğrencilerin değil öğretmenlerin de, velilerin de ve eğitim öğretim camiasının da artık yerleşik bir yapı içerisinde, öngörülebilir bir sistemle, aynı zamanda huzur ve güven ortamına kavuşmaları gerekiyor. Hepimiz biliyoruz ki eğitim ve öğretim hayat boyunca devam eden, yaşayan canlı bir süreçtir. 

 

Değişim, eğitim öğretimin zaten ruhunda, özünde vardır. Yeni bilgiler, yeni şartlar ortaya çıktıkça, ihtiyaçlar yenilendikçe eğitim öğretimin de değişmesi son derece tabiidir” dedi.

 

Eğitim sistemi sürekli olumlu olarak revize edilmelidir dedi.

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim