Öğretmen Diyarı

Eğitim sistemi 13 yılda hangi noktaya geldi?
 Erdem, Uşak'ta Başarıyı Arttırma Projesi Eğitimde İyi Örnekler Finali kapsamında, Orhan Dengiz Anadolu Lisesi'nde düzenlenen yıl sonu programına katıldı.

Öğrenci sayısının fazlalığının, ülkenin en büyük zenginlik ve güvence kaynağı olduğunu belirten Erdem, bu nedenle eğitim politikalarının daima güncel ve dinamik tutulması gerektiğini söyledi.

Dünyanın her yerinde başı dik gezebilen, kendine güvenen, donanımlı bireyler yetiştirmeyi hedeflediklerini anlatan Erdem, "Gayemiz, geleceğin teminatı çocuklarımız ve gençlerimizi birey olma bilincine sevk eden, onların birer vatandaş olarak ülkeleri, milletleri ve insanlığa faydalı olma bilincine ulaşmalarını sağlayan eğitim sistemini oluşturmak." dedi.

Çocukların yetişme şeklinin, yaşadıkları toplumun göstergesi olacağına işaret eden Erdem, şöyle konuştu:

"Eğitim sistemi, 13 yılda oluşturduğumuz reformlar sonucunda modern ve daha özgürlükçü yapıya kavuştu. Eğitimde teknolojiyi ve bireyi ön plana çıkarma çalışmalarımız hızla devam ediyor. Eğitimde hem fiziki koşullara hem de kaliteye yönelik ciddi yatırımlar yapıldı. Türkiye'nin her köşesinde eğitim olanakları ulaştırılmaya çalışıldı ve başarılı olundu. Türkiye'de eğitim sistemi, okul öncesinden yükseköğretime yeniden ele alınmış, eğitim ve öğretim süreçleri, hayat boyu öğrenmeyi dahil eden anlayış neticesinde yapılanmıştır. Her alana etki eden eğitim, ülkemizin refah seviyesini yükseltecektir."

Erdem, konuşmasının ardından Vali Ahmet Okur, Belediye Başkanı Nurullah Cahan ve protokol üyeleriyle okulların stantlarını gezip, projeler hakkında bilgi aldı.

Kaynak: Anadoluajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
ÖĞRETMEN 2 yıl önce

si̇stemi̇ bi̇ti̇rdi̇ni̇z hala i̇yi̇ yaptik di̇yorsunuz si̇z gerçekten ne i̇çi̇yorsunuz

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim