Öğretmen Diyarı

Eğitim Kadrolarında Büyük Değişim

Serik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde 2017-2018 eğitim öğretim sezonunda müdür ve müdür yardımcılığı görevlerinde toplam 54 yönetici değişimi olacak.

Serik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı kurumlarda münhal bulunan 8 okul müdürlüğü, 1 müdür başyardımcılığı ve 45 müdür yardımcılığı için atama süreci devam ediyor. Müdür, müdür başyardımcısı, müdür yardımcısı görevlendirmeleri için münhal bulunan eğitim kurumları açıklandı. Açıklanan bu okullara yapılacak olan görevlendirmeler için geçtiğimiz günlerde sınavlar yapılmaya başlanmıştı. Mülakat sınavlarının ise sonuna gelindi. Çarşamba günü mülakatlar sona erecek. Okul Müdür, Müdür baş yardımcısı ve müdür yardımcısı atamalarında; mülakat sonuçları ile birlikte öğretmenlik ve yöneticilikte geçen tecrübe ve başarı gibi kriterlere bakıldığı ifade ediliyor.

Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğünün bilgilerine göre Serik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı olan ve müdür ataması yapılacak olan eğitim kurumları şöyle; Akçaalan İlkokulu, Belkıs Ortaokulu, Gebiz Şehit Abdullah Kara Anadolu Lisesi, Haskızılören Ortaokulu, Serik İmam Hatip Ortaokulu, Serik Yunus Emre Anadolu Lisesi, 15 Temmuz Şehitleri Ortaokulu, Şehit Barış Akkabak İlkokulu.

Müdür başyardımcılığı için ise Serik'te sadece boş bulunan Serik İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne atama yapılacak.

Serik Milli Eğitiminde en fazla değişime uğrayacak yönetim kadrosu ise okul müdür yardımcılılarında olacak. Müdür yardımcısı atanacak olan 45 okul şöyle sıralanıyor; Abdurrahmanlar İlkokulu, Akçaalan İlkokulu, Aşağıkocayatak Ortaokulu, Atatürk Anadolu, Lisesi, Belkıs Ortaokulu, Burhanettin Kaya Ortaokulu, Burhanettin Kaya İmam Hatip Ortaokulu, Cumhuriyet İlkokulu, Cumhuriyet Ortaokulu, Cumhuriyet İmam Hatip Ortaokulu, Çakallık Ortaokulu, Çandır Şehit Öğretmen Mustafa Saadettin Küçük İlkokulu, Deniztepesi İlkokulu, Deniztepesi Ortaokulu, Dikmen Ortaokulu, Gebiz İmam Hatip Ortaokulu, Gebiz Ortaokulu, Gebiz Şehit Abdullah Kara Anadolu Lisesi, Hacı Mustafa Bankoğlu İmam Hatip Ortaokulu, Halk Eğitim Merkezi, Haskızılören Ortaokulu, Kadir Demir İlkokulu, Kadir Demir Ortaokulu, Karadayı Ortaokulu, Kozağacı İlkokulu, Kozağacı Ortaokulu, Kürüş Ortaokulu, Mesleki Eğitim Merkezi, Pınarcık Ortaokulu, Serik Anadolu İmam Hatip Lisesi, Serik Gazi Ortaokulu, Serik Gazi İmam Hatip Ortaokulu, Serik İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Serik  İmam Hatip Ortaokulu, Serik Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Serik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Serik Orhangazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Serik Yunus Emre Anadolu Lisesi, Şehit Barış Akkabak İlkokulu, Tekeli İlkokulu, Tekeli İmam Hatip Ortaokulu, Töngüçlü Ortaokulu, Yanköy Ortaokulu, Yukarıkocayatak Ortaokulu, Yukarı Kocayatak İlkokulu, Belek Limak Ortaokulu.

Haber: Osman Türkçe

http://www.ayyildizgazetesi.com/haber-37243-Egitim-Kadrolarinda-Buyuk-Degisim.html

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim