Öğretmen Diyarı

Eğitim bağışları indirimli ulaştırılacak

Eğitim bağışçıları, yardımlarını indirimli olarak öğrencilere ulaştırabilecek. Türkiye’deki ihtiyaç sahibi ilk ve orta öğretim okullarını eğitime katkıda bulunmak isteyen bağışçılarla buluşturan ‘Bir Silgi Bir Kalem’ platformu üzerinden yapılan yardımlar, Yurtiçi Kargo tarafından yüzde 30 indirimle sahiplerine ulaştırılacak.


‘Bir Silgi Bir Kalem’ platformu ve Yurtiçi Kargo’nun işbirliği kapsamında http://www.birsilgibirkalem.org/ web sitesi üzerinden gönderecekleri ürüne karar veren bağışçıların, yardımları sahiplerine indirimli ulaştırılacak. Bunun için bağışçıların Türkiye genelinde faaliyet gösteren 760’dan fazla Yurtiçi Kargo şube ve acentelerine gitmeleri, 444 99 99 numaralı çağrı merkezini aramaları veya www.yurticikargo.com adresindeki “tıkla- gönder” hizmetini kullanmaları yeterli olacak.


Milli Eğitim Bakanlığı’nın desteği ve Lider Adaylarını Destekleme Derneği’nin (LADDER) insiyatifiyle yürütülen ‘Bir Silgi Bir Kalem’ platformuna kayıt olarak okulların eğitim ihtiyaçlarını görüntüleyen ve bağış yapan bireyler veya kurumlar, yardımlarının ihtiyaç sahibi okullara ve öğrencilere ulaşıp ulaşmadığını ise gönderi numaraları ile www.yurticikargo.com web sitesi üzerinden kontrol edebilecekler.

\"Hürriyet\"

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim