Öğretmen Diyarı

Ebeveynlerin Sorumluluk Almasını İsteyen Bir Okulun Verdiği Mesajlar Büyük İlgi Gördü

Tüm zamanların en zor sorularından biridir: “Bir okulun sorumlulukları nerede başlar ve nerede biter?”

Bu özellikle, ebeveynlerin sorumlulukları ile bir okulun sorumluluklarının neler olduğunu birbirinden ayırmayı düşündüğümüzde daha da önem kazanır. 

Portekiz’de bir okul, koridorlarına astığı bir afişle bu konuya ilk ve son kez açıklık getirmeye karar verdi. Bu okulun verdiği mesajlar büyük ilgi gördü. Okulun, sosyal medyada da paylaşılan afişi tüm dünyaya yayılmaya başladı.

Bu, basit ama etkili mesajlar, ebeveynler tarafından yönetilmesi gereken 5 ana konuyu öne çıkarıyor:

“Sevgili ebeveynler;

“Merhaba”, “lütfen”, “rica ederim”, “üzgünüm” ve “teşekkürler” gibi sihirli kelimelerin evde öğrenilmeye başlandığını hatırlatmak isteriz.
Ayrıca çocuklar dürüst olmayı, geç kalmamayı, gayretli olmayı, arkadaşlarına sempati ve aynı zamanda büyüklerine ve tüm öğretmenlere saygı göstermeyi de evde öğrenirler.
Ev, temiz olmayı, ağız doluyken konuşmamayı ve çöpü düzgün bir şekilde nasıl/nereye atmayı öğrendikleri yerdir.
Ev ayrıca düzenli olmayı, eşyalarına iyi bakmayı ve başkalarının eşyalarına dokunmanın doğru olmadığını öğrendikleri yerdir.
Diğer taraftan burada okulda biz dil, matematik, tarih, coğrafya, beden eğitimi ve fen bilimleri öğretiriz. Biz sadece çocukların evde ebeveynlerinden aldıkları eğitimi pekiştiririz.
 

Kaynak: http://en.newsner.com/the-school-wants-parents-to-take-responsibility-now-their-poster-is-spreading-like-wildfire-online/about/family

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim