Öğretmen Diyarı

EBA Öğrenci Giriş Şifresi Nasıl Alınır?

Kaynak: Hürriyet

EBA Öğrenci Girişi Nasıl Yapılır?
Öğrencilerin sınav ve dersleriyle ilgili yapacakları tüm işlemlere hızlı bir şekilde ulaşabilecekleri EBA sistemine giriş şifresi nasıl alınır? Bunun cevabını sizler için hazırladığımız ''Öğrenci'nin EBA'ya giriş yapması'' başlıklı resimli anlatım rehberinden öğrenebilirsiniz.

Öğrencilerin sınav soru ve cevaplarına ulaşabildikleri EBA sistemi yeni özelliklerle geliştirilmeye devam ediyor. Sınavlar ve derslerle ilgili yapılacak olan tüm işlemleri içerisinde barındıran EBA öğrenci giriş şifresi nasıl alınıyor? İşte cevabı;

Eğitim Bilişim Ağı olarak hizmete sunulan EBA sistemi hem öğrencilerin hem de öğretmenlerin kolaylıkla kullanabilecekleri bir servis.

Öğrenciler EBA sistemi üzerinden dersleri ve sınavlarıyla ilgili konu anlatımlarına, sınavlarda çıkmış olan sorulara, videolu ders anlatımlarına, sesli anlatımlara ve daha eğitimlerinde faydalı olabilecek birçok konuya hızlı bir biçimde erişim sağlıyorlar.

Öğrenciler EBA giriş şifresini nasıl alacaklar?

EBA sistemi öğrencilere doğrudan giriş şifresi vermiyor. Öğrenciler EBA şifresini öğretmenlerinden alabiliyorlar. Öğretmenler MEBbis sistemine giriş yaparak EBA şifresi alabiliyorlar.

Özel okullarda görevli öğretmenler ise e-okul şifrelerini kullanarak EBA sisteminden şifre alabiliyorlar. Özel okul öğrencileri EBA şifresi alamıyorlar ancak sistem üzerinde şifresiz yapılabilen tüm işlemlerden faydalanabiliyorlar.

EBA SİSTEMİNE GİRİŞ YAPMAK İÇİN BURAYA TIKLAYABİLİRSİNİZ.

ÖĞRENCİNİN EBA’YA GİRİŞ YAPMASI

Öğrencilerin EBA sistemine giriş yapabilmeleri için bir EBA şifresine ihtiyaçları var. EBA şifresini öğrenciler sadece öğretmenlerinden alabilirler.

1-      Öğretmenlerinden EBA giriş şifresini alan öğrencilerin öncelikle www.eba.gov.tr adresine girmeleri gerekiyor.

2-      Sayfanın sağ üst köşesinde bulunan ‘’giriş’’ butonuna tıklanır.

3-      ‘’EBA Girişi’’ sekmesinde, ‘’Kullanıcı Adı’’ bölümüne T.C. kimlik numarası ve ‘’Şifre’’ bölümüne EBA şifresi girilerek ‘’Giriş’’ butonuna tıklanır.

4- Sayfanın sağ üst köşesindeki ‘’Giriş’’ butonunun yerinde ad ve soyad bilgilerinin görünüyor olması EBA’ya sorunsuz bir şekilde giriş yapıldığını gösterir.

 

Yukarıda resimli olarak gösterdiğimiz tüm işlemleri doğru bir şekilde yapan öğrenciler, artık EBA sisteminden diledikleri gibi faydalanabilirler.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim