Bu haber kez okundu.

E okulda seçmeli derslere de not verilecek mi ?

Uzun süredir bu konu hakkında çeşitli yetkililerle görüşmeler sonucunda bugün ortaya çıkan net sonuç şudur:
Ortaokul 5.Sınıf Seçmeli Derslerde Sınav Var mıdır? YOKTUR... Peki dayanağı nedir?
İlköğretim Kurumları Yönetmeliği 36.madde: Seçmeli dersler ile rehberlik ve sosyal etkinlikler notla değerlendirilmez. Ancak, karnede ve diğer belgelerde gösterilir.

Lise 9.Sınıflardaki Seçmeli Derslerde (Kuran, Hz.Muhammedin Hayatı, Temel Dini Bilgiler ) Sınav var mıdır? VARDIR... Peki dayanağı nedir?

20.07.2010 Tarih ve 76 sayılı Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim kurumları Haftalık Ders Çizelgelerinin Uygulanmasına Yönelik Açıklamalar kısmında; sadece Sosyal Etkinlik ve Bilgi Kuramı derslerinin notla değerlendirlemeyeceği ifade edilmiştir. Bunun dışında kalan dersler ise notla değerlendiirilir.

memurlarnet.biz


BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

öğretmen, eğitim, haber, meb, kamu, e okul, öğretmenler, sendika, psikoloji, sağlık, ekonomi, kamuhaber, meb haber, öğretmen haber, eğitim haberleri, öğretmen sorunları, eğitim psikolojisi, milli eğitim, kamu haber