Duygu öğretmenin sloganı: Bir çocuk değişir, dünya değişir!

Doğu ve Güneydoğu illerine yeni atanan öğretmenlere mesaj: Bir çocuk değişir, dünya değişir!
Ağrı’da görev yapan öğretmen Duygu Taşpınar yeni atanan öğretmenlerin doğudan kaçmaya çalıştıklarını belirterek “Çocukların iyi insanlar olarak yetişmelerini sağlamak benim görevim. Bir çocuk değişir, dünya değişir” dedi.  


Öğretmen Duygu Taşpınar: “Barışçıl, kavgasız insanlar olsun istiyorum. Benim sloganım, ‘Bir çocuk değişir, dünya değişir.’
Ağrı’nın Taşlıçay İlçesi’nde bulunan Balıkgölü İlkokulu’nda  5 yıldan bu yana görev yapan öğretmen Duygu Taşpınar, dar gelirli olan öğrenciler için Bursa’daki Ağrılılar Derneği’nden mont, ayakkabı, kitap, kırtasiye yardımı istedi. Dernek yöneticileri, Bursa’daki işadamlarından temin ettiği giyecek ve okul malzemelerini Balıkgöl İlkokulu’na gönderdi. Muğlalı olan Taşpınar da gelen malzemeleri öğrencilerine dağıtarak onları mutlu etti. Öğretmen olarak öğrencilerini iyi yetiştirmek hedefinde olduğuna işaret eden Duygu Taşpınar, yeni atanan öğretmenlerin Doğu’dan kaçmaya çalıştıklarını bildirdi. Duygu Taşpınar, şunları söyledi: 

ONLARA DÜNYAYI TANITMAK İSTİYORUM

“Siyaset değil, öğretmenlik mesleğini yerine getirmek için buradayım. Çocuklara en iyi eğitimi vermek istiyorum. Onların ihtiyaçlarını gidermek, iyi insanlar olarak yetişmelerini sağlamak benim görevim. Barışçıl, kavgasız insanlar olsun istiyorum. Benim sloganım, ‘Bir çocuk değişir, dünya değişir.’ Çocuklara diyorum ki, ‘gelin birlikte hayal kuralım.’ Çocuklar şu soruyla karşılık veriyor: Öğretmenim hayal ne demek? Taşlıçay’dan dışarı çıkan yok. Türkiye dediğimde, başka şehirden bahsettiğimde, tanımıyorlar. Hiçbir şey bilmiyorlar. Elimden geldiği kadar, onlara dünyayı tanıtmak istiyorum. Amacım onlara Dünyanın tüm güzelliklerini göstermek.”

 

Kaynak: Sözcü

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim