Öğretmen Diyarı

Dünya Süt Günü'nde 1500 öğrenciye süt dağıtıldı

İZMİR'in Dikili Belediyesi tarafından 21 Mayıs Dünya Süt Günü'nde, ilçedeki ana sınıfı ile ilkokul 1, 2 ve 3'üncü sınıflardaki 1500 öğrenciye süt dağıtıldı.


 Dikili Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından çocuklar arasındaki süt tüketimini arttırmak için "Çocuklar süt içsin diye" sloganıyla başlatılan çalışmada, ilçedeki ana sınıfı ile ilkokul 1-2 ve 3'üncü sınıflarında eğitim gören 1500 minik öğrenciye süt dağıtılarak faydaları anlatıldı. Çalışma, velilerden de büyük destek gördü. İlçedeki tüm okullarda gerçekleştirilen çalışmada çocukların sevindiği görüldü. 

 Dikili Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdür Vekili Aydan Evren, "Mustafa Tosun başkanımız geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın sağlıklı büyümelerini ve sağlıklı besinler tüketmelerini çok önemsiyor. Uzmanların hep dile getirdiği bütün çocukların sağlıklı büyümelerinde, beslenmelerinde sütün çok önemli bir besin kaynağı olduğu görüşünden yola çıkarak bizler de Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü olarak ilçemizdeki tüm özel okul ve devlet okullarında 'Dünya Süt Günü' vesilesiyle bir çalışma başlattık. Sorumluluk alanımızdaki tüm okulları tek tek ziyaret ederek minik öğrencilerin sütle buluşmasını ve süt konusunda bilinçlenmesi sağladık. Çalışmalarımızı devam ettirerek çocuklarımızın daha fazla süt tüketmesini sağlayacağız. Bu da onların daha sağlıklı büyümesine büyük katkılar sağlayacaktır" dedi.


Kaynak: DİKİLİ (İzmir), (DHA)

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol