Bu haber kez okundu.

Dönüşen Kız Meslek Lisesindeki Erkek Müdürler Devam Edebilecek Mi?

Daha önce erkek öğrencide alan genel lise olup kız meslek lisesine dönüşen okullardaki erkek müdürler dört yılını doldursalar bile erkek öğrenci bulundurduklarından tekrar dört yıl daha görevlendirilebilinecektir.

 

 

 

Yönetici Görevlendirme Yönetmeliğinin 10. maddesinin 6. bendinde Öğrencilerinin tamamı kız olan eğitim kurumlarının müdürleri ile bu kurumlar ve yatılı kız öğrencisi bulunan eğitim kurumlarının müdür yardımcılarından en az biri kadın adaylar arasından görevlendirilir.

 

 

 

Yönetici atama genelgesinden de anlaşılacağı üzere "Öğrencilerinin tamamı kız olan" vurgusu yapılmaktadır. Dönüşen okuların öğrencilerinin tamamı kız oldmadığından, erkek öğrenci de bulundurduklarından, kız meslek lisesine dönüşüp erkek öğrenci de bulunduran bu durumdaki dört yılını dolduran erkek okul müdürleri dört yıllığına tekrar görevlendirilebilinecektir

kamuajans.com

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

öğretmen, eğitim, haber, meb, kamu, e okul, öğretmenler, sendika, psikoloji, sağlık, ekonomi, kamuhaber, meb haber, öğretmen haber, eğitim haberleri, öğretmen sorunları, eğitim psikolojisi, milli eğitim, kamu haber