Öğretmen Diyarı

Dönüşen dershaneye 7\'li teşvik paketi

Milli Eğitim Bakanlığı, dönüşüm kapsamında dershanelerin envanterlerini çıkarmaya devam ediyor. Bu çerçevede bakanlık, eğitim faaliyetlerine devam eden 4 bine yakın dershanenin fiziki kapasitesi, dönüştüğü taktirde hangi dönüşüm seçeneğini kabul edeceğine dair bilgileri toplayarak, sektörün yatırım eğilimini belirleyecek. Toplanacak bilgiler kapsamında da dershane dönüşümündeki sorunlarına yönelik çözümler üretilecek.


SEÇENEKLER ARTTIRILDI


Dershanelerin dönüşümünde seçenekler arttırılırken, dönüşen dershanelere 7 alanda teşvik sağlanabilecek. Böylece dershanelere, yatırım yeri tahsisi, öğrenci başına eğitim öğretim desteği sağlanması, vergi indirimi, düşük maliyetli kredi, sigorta primi desteği, KDV istisnası, bina inşaası için yatırım maliyetine destek sağlanması gibi teşvik imkanları sunulacak.


TEMSİLCİLERLE GÖRÜŞMELERE DEVAM


Dershane dönüşüm sürecinin 2015'e ertelenmesinin ardından, dershane dönüşüm taslağının dershane temsilcileri ile görüşülerek yeniden yapılandırılması kararını alan Milli Eğitim Bakanlığı görüşmelerine de yeniden başladı. Bu kapsamda Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, dershane temsilcileri ile biraraya gelerek temsilcilerin taleplerini dinledi. Taslak kapsamında temsilcilerle karşılıklı fikir alışverişi yapıldı ve görüşmelerin devam edeceği belirtildi. Dershanelerin dönüşümü kapsamında hazırlanacak nihai taslak Bakanlar Kurulu'nda tekrar değerlendirilecek. Kurul'da kabulü halinde taslak Ocak ayında Meclis'e sevk edilecek.

 

\"Yeni
 
memurlar.net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim