Öğretmen Diyarı

Doğal gaz verilmiyor, öğrenciler donuyor

İstanbul Bahçelievler Siyavuşpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin yeni yapılan okul binasında, doğal gaz verilemediği için eğitim öğretim yapılamaz hale geldi.

MEMURLAR - İstanbul Bahçelievler Siyavuşpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin yeni yapılan okul binasında, doğal gaz verilemediği için eğitim öğretim yapılamaz hale geldi.

Depremde zarar gördüğü için yıkılıp yeniden yapılan okul binasında elektrik tesisatında sorunlar olduğu gerekçesiyle İGDAŞ binaya doğal gaz veremiyor. Isıtılamayan okuldaki öğrenci ve öğretmenlerin çoğunda soğuk algınlığına bağlı hastalıklar başladı. Sınıflarda montlarıyla oturan öğrenciler, “Havalar çok soğuk sınıfta donuyoruz” diyor. Milli Eğitim Müdürlüğüne tepki gösteren öğrenciler, “Depreme dayanıklı olacak diyerek okulumuzu yenilediler. İki yıldır başka okullarda eğitim gördük. Okulun eksikleri tamamlanmadan neden bizi buraya taşıdılar” dedi. Öğrenci velileri ise “İki yıl sonra tam eski yerimize geldik düzenimizi oturtacağız derken bir de baktık çocuklarımız hasta oluyor. Çocuğuma okul nasıldı diye sorduğumda ‘soğuktu’ cevabını alıyorum. Çocuklarımız üniversite sınavına girecek. Hasta olup derslerinden geri kalmalarını istemiyoruz” diyor.

 

ZORLUK YAŞADILAR

 

Eski adıyla İstanbul Bahçelievler Siyavuşpaşa Kız Teknik ve Meslek Anadolu Lisesi binası depremde zarar gördüğü gerekçesiyle iki yıl önce yıkılıp yeniden yapılmaya başlanmıştı. İnşaatına başlanan okulun öğrencileri ilk yıl boyunca yakındaki Yunus Emre İmam Hatip Ortaokulu’nda eğitim gördü. Haftada 3 gün staj yapmaları zorunlu olan 12. sınıf öğrencilerinin haftada 2 gün de okulda eğitim görmesi gerekiyordu. Kaymakamlık tarafından hafta sonu ders uygulamasının onaylanmasının ardından yaklaşık 400 son sınıf öğrencisi hafta sonu eğitim öğretim görmeye başlamış, öğretmenler ise haftanın yedi günü okula gitmek zorunda kalmıştı.

 

memurhaber.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim