Öğretmen Diyarı

Doğa Okulları’nın LYS başarısı
Doğa Okulları, 2016 üniversite yerleştirme sonuçlarında önemli başarı elde etti. 2016 yılı LYS Türkiye 9.'su Doğa Okulları Şanlıurfa Kampüsü öğrencisi olurken, Doğa Anadolu Liseleri öğrencileri, LYS ilk 500'de 43, ilk 1000'de 67 derece elde etti. Açıklanan yerleştirme sonuçlarına göre, Doğa Okulları Anadolu Liseleri öğrencilerinin yüzde 57,50'si ilk 3 tercihine yerleşerek büyük bir başarıya imza atarken, yüzde 75,28'i ilk 5 tercihinden birini, yüzde 16,77'si 6 ile 10. sıradaki tercihlerinden birini kazanmayı başardı.
Türkiye çapında çeşitli kampüslerden sınava giren Doğa Okulları öğrencilerinden 297'si Mühendislik, 123'ü İşletme, 87'si Psikoloji, 80'i Uluslar arası Ticaret, 78'i Mimarlık, 63'ü Hukuk, 44'ü Siyaset Bilimi ve Uluslar arası İlişkiler, 42'si Halkla İlişkiler, 40'ı Tıp, 18'i Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, 15'i Radyo-TV, 32'si Ekonomi, 14'ü Moleküler Biyoloji ve Genetik, 9'u Diş Hekimliği, 5'i Pilot-Pilotaj, 5'i Eczacılık bölümlerine girmeye hak kazandı.
Eğitimlerine yurtdışında devam etmek isteyen öğrenciler ise, ABD, İtalya, İngiltere, Kanada, Hollanda, Almanya, İsviçre, Çin, Japonya, Ukrayna, Rusya, Makedonya'nın seçkin üniversitelerinden kabul gördü.
Mezunların kazandığı üniversiteler arasında Türkiye'den ODTÜ, İTÜ, YTÜ, Boğaziçi, Marmara, Hacettepe, Koç, Galatasaray Üniversiteleri; yurtdışından ABD'de University of Illinois, University of San Diego, Michigan State, İngiltere'de University of Southampton, Canada'da UBC ve University of Toronto Business, İtalya'da Bocconi, İrlanda'da Dublin Business College de yer alıyor.
Doğa Okulları, üniversiteye hazırlık sürecini 4 yıllık bir programa yayarak öğrencilerdeki sınav kaygısını yok ediyor. Yetkin eğitimci kadrosunun YGS -LYS sınavları için özel olarak oluşturduğu hazırlık programı ek bir destek almaya ihtiyaç bırakmıyor.
Üniversite Hazırlık Programı'nın etkin bir şekilde yürütülebilmesi için özel olarak kurulan YGS-LYS birimi, üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilere ve ailelerine uzman ve yetkin bir akademik kadro ile danışmanlık yapıyor. Her bir öğrencinin gelişimi, rehber öğretmenler ve eğitim koçları tarafından takip ediliyor. Büyük çoğunluğu ilk 5 tercihinden birine yerleşen Doğa Anadolu Liseleri mezunları, yurtdışında ise saygın üniversitelerden kabul görüyor, liseden t-MBA sertifikası alarak mezun oldukları için yurtdışında burslu okuma hakkı kazanıyor.

Kaynak: Sözcü

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim