Öğretmen Diyarı

Dindar nesil imam hatiplerden yetişecek

İSTANBUL İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Ensar Vakfı, ÖNDER, İlim Yayma Cemiyeti, İlim Yayma Vakfı ve TÜRGEV işbirliğiyle düzenlenen ‘İstanbul İmam Hatip Liseleri 1. Bilim, Kültür ve Sanat Günleri’ başladı.


2014-2015 eğitim öğretim yılında İstanbul’daki imam hatip liseleri arasında düzenlenen yarışmalarda dereceye girenlerin eserleri sergilendi.


Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Öğrenci İşleri ve Sosyal Etkinlikler Daire Başkanı Abdülhalik Baş,  geçmişte imam hatip okullarında eğitim alanlara farklı gözle bakıldığını anlatarak, “Bu okulların köküne kibrit suyu dökmek isteyenlerin, imam hatip okullarına ‘yarasa’ diyenlerin zamanından, bugün 1 milyon öğrenci ile ayaktayız. Sizleri gördükçe gözlerim yaşarıyor, arkadaşlarınıza bunları aktarın. Sizlere ihtiyacımız var” dedi. Ensar Vakfı Genel Müdürü Hüseyin Kader, Türkiye genelinde imam hatip okullarındaki öğrenci sayısının 1 milyona yaklaştığını anlatarak şunları söyledi: “İlkler önemlidir. Önümüzdeki yıldan itibaren etkinliğe 2  bin 673 imam hatip okulumuzda 992 bin öğrencinin katılmasını umuyorum.  Bir zamanlar ne olacağı bile belli değil denilen bu okulların gençleri arasından milletvekillerimiz, bakanlarımız, valilerimiz, başbakanlarımız ve cumhurbaşkanlarımız çıktı. Şimdi de bu okullarımızdan yeni Türkiye’nin kurucusu ve mimarları çıkacak. Dindar bir nesil bu okullardan yetişecek.”

 

Gülseven ÖZKAN

Hürriyet

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim