Öğretmen Diyarı

Dinçer\'in Tablet Projesine Şok İddia. Bu iddia doğruysa eğer Bilişimcilerin yapacağı tek bir şey var...


Ömer Dinçer'in tablet bilgisayar yerine her okula 2 bilgisayar laboratuvarı kurulması önerisini, "Bilişim Öğretmeni atamak zorunda kalırız" diyerek reddettiği iddia ediliyor...


Fatih Projesinin pilot uygulamalarının hayata geçirildiği sırada dönemin görevli YEĞİTEK yetkilileri, Ömer Dinçer'e bir rapor hazırladığı ve tablet bilgisayar dağıtılması yerine her okula tam donanımlı 2 bilgisayar laboratuvarı kurulmasının proje açısından daha ekonomik ve daha kullanışlı olacağını açıkladıkları fakat Ömer Dinçer'in cevap olarak "bu dosyayı görmemiş olayım, böyle bir şey yaparsak bilişim öğretmeni atamak zorunda kalırız ayrıca dağıttığımız tablet sayesinde öğrencilere ileride kitap dağıtılmayacak daha ekonomik olacak" dediği iddia edildi.


YEĞİTEK'e bağlı grup başkanlığında çalışan görevlilerin o dönemde, Fatih Projesi ile her sınıfa akıllı tahta kurulmasının ve ayrıca öğrencilerin yararlanması için her okula tam donanımlı 2 adet bilgisayar laboratuvarı kurulmasının daha kullanışlı ve ekonomik olacağını, geniş bir vizyon içereceğini söyledikleri dönemin Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer ve YEĞİTEK müdürü Mustafa Koç'un bulunduğu toplantıda Dinçer'in fikrin sunulmasıyla birlikte reddettiği iddia ediliyor. 


Dönemin Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer'in o dönemde bilindiği gibi Bilişim Öğretmenlerine karşı olan olumsuz bakış açısı bu iddiaların doğru olabileceği yönünde düşündürüyor.


Nabi Avcı bakanlık görevini devralması ile tüm YEĞİTEK yönetim kadrosunu değiştirmişti ama bu iddialara ne cevap verecek tabi merak konusu...


Editör Notu Bu iddia eğer doğruysa Bilişim Öğretmenlerinin yapacağı tek bir şey var. O da Fatih Projesinden desteğini çekmek!


Kaynak: kamugundemi.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol