Öğretmen Diyarı

Devlet, üniversiteye gidene kadar öğrenciye destek verecek

MİLLİ Eğitim Bakanlığı 2014-2015 eğitim yılında özel okullar için verilecek eğitim öğretim teşvikine ilişkin ayrıntıların yer aldığı e-Kılavuz'u hazırladı. Koşullar şöyle belirlendi:

 

Destek almak isteyen özel okullar ve öğrenciler 18 Ağustos'a kadar başvuru yapa-cak. Destekten yararlanacaklar 28 Ağustos'ta ilan edilecek.

 

4 Eylül'de destek verilecek özel okul kontenjanları duyurulacak.

 

Destekten yararlanacak öğrencilerin tercihleri 5-9 Eylül'de alınacak. En fazla 15 tercih yapılacak.

 

Yerleştirme sonuçlarının 10 Eylül'de belli olmasının ardından kesin kayıtlar bu tarihten itibaren 18 Eylül'e kadar yapılacak. Yedek öğrenci kayıtları ise 19 Eylül'de ilan edilip, 22-30 Eylül'de gerçek-leştirilecek.

 

Okul öncesi eğitim kurumlarında (anaokulu ve ana sınıfları) öğrenim görecek yaş-ları 48-66 ay arasında olan öğrencilerin velileri, teşvik için resmi okullardan e-Okul'daki Özel Kurumlar Eğitim ve Öğretim Desteği Menüsü üzerinden başvuru yapabilecek.

 

İlkokul, ortaokul ve orta-öğretim okullarında öğrenim gören öğrencilerin velileri, eğitim ve öğretim desteği için e- Okul üzerinden öğrencinin kayıtlı bulunduğu resmi okul müdürlüklerine başvurabilecek,

 

Öğrenciler okulun öğrenim süresi sonuna kadar destekten yararlanacak. Sınıf tekrarı yapanlar hakkını yitirecek.

 

Öğrencilerin eğitim ve öğretim destek bedelinin yüzde 35'i kasım, yüzde 35'i şubat ve yüzde 30'u haziranda olmak üzere okullarına ödenecek.

 

Öğrencinin farklı bir okula nakil olmaları halinde, nakil olduğu okulun türüne göre eğitim ve öğretim desteği ödemesine devam edilecek.

 

\"Vatan\"

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim