Öğretmen Diyarı

DEVLET ÇOCUĞU DAHA İYİ OKUSUN DİYE UĞRAŞANI TAKİBE ALDI

Mahallelerindeki okullardan memnun olmadıkları için başka adres göstererek çocuklarının kayıtlarını başka okullara yaptıran velilere 963 TL para cezası verilecek.
Milli Eğitim Bakanlığı'nın merkezi yerleştirme sisteminden memnun olmayan, çocuklarının farklı bir okula gitmesini isteyen ve adreslerini farklı göstererek istedikleri okula kayıt yaptırmak isteyen velilere, para cezası uygulanacak.

 

DEVLET ÇOCUĞU DAHA İYİ OKUSUN DİYE UĞRAŞANI TAKİBE ALDI

 

Çocuklarını daha kaliteli okullara kayıt ettirebilmek için sanal olarak adres kaydını değiştiren veliler, Nüfus Müdürlüğü tarafından sıkı takibe alındı. Yeni eğitim dönemi başlamadan, yanlış adresle okullara kayıt yaptıran veliler için cezai işlem uygulanacağını duyuran Kocasinan Nüfus Müdürlüğü, konu ile ilgili uyarı yazıları da astı.

HIRSIZA VERİLMEYEN CEZA
Asılan uyarı yazısında, "Okul kaydı için başka adres beyan edenlere, araştırma sonucuna göre 963 TL idari para cezası uygulanacaktır" denildi.

İNDİRİM YAPILACAKMIŞ(!)

Nüfus Müdürlükleri'nden alınan bilgilere göre, yanlış adres beyanında bulunan vatandaşlara, araştırma sonucuna göre 963 TL idari para cezası kesilecek ve kişiye tebliğ edilecek. Tebliğ tarihinden itibaren 15 gün içerisinde ödeme yapılırsa, indirim uygulanacak.

Kaynak: haberler.com

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol