Öğretmen Diyarı

Destekleme Yetiştirme Kursları Bilgi Notları TIKLA İNDİR

Takviye Kursu 2. Dönem Öğretmen Başvuruları Ne Zaman ve Nereden Yapılacak? MEB takviye kursu başvuruları 1. dönem EBA üzerinden yapıldı. Peki, Takviye Kursu 2. Dönem Öğretmen Başvuruları Ne Zaman ve Nereden Yapılacak? ​Destekleme ve Yetiştirme Kursları Açılacak Branşlar? Müzik, resim ve beden eğitiminde yetiştirme kursu açılabilir? Detaylar Haberimizde

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan ‘Destekleme ve Yetiştirme e-Kılavuzu’na göre kursların açılış/kapanış, onay, öğretmen-öğrenci kayıt, ders programları, kazanım testleri gibi iş ve işlemler, e-kurs (http://odsgm.meb.gov.tr & eba.gov.tr) modülü üzerinden yapılacak.

2015/2016 Öğretim Yılı Il. ve III. Dönem Destekleme ve Yetiştirme Kursları e-Kılavuzu yayınlandı.

E-Kurs modülü aktif edilmiş olup25.12.2015 tarihine kadar kurs açmak isteyen okulların modüle girişlerini tamamlaması gerekmektedir.

Modüle girdikten sonra II. Dönemi seçip yeni dönem kurs başvurularınızı yapabilirsiniz. 

Kurs başvuruları, Öğretmen başvuruları, Ücretli öğretmen başvuruları, Öğrenci başvuruları ve sınıf oluşturma işlemleri II. dönem için sıfırdan yapılacak olup, Kurslar sadece dönemlik açılacaktır. 

E-Kurs öğrenci başvuru ekranı için tıkla
E-Kurs öğretmen başvuru ekranı için tıkla

Ortaokulların 5, 6 ve 7’nci sınıflarındaki öğrenciler ile liselerin 9,10 ve 11’inci sınıflarındaki öğrenciler en fazla 3 dersten haftalık toplam 12 saate kadar; 8’inci sınıftaki öğrenciler ise en fazla 6 dersten 18 saate kadar; liselerin 12’nci sınıfı öğrencileri ve mezun durumdaki kursiyerler ise en fazla 6 dersten 24 saate kadar haftalık kurs alabilecek.

Her bir öğrenci/kursiyer için, hafta içi günde en fazla 2 dersten 4 saate kadar, hafta sonları ise bir günde en fazla 5 dersten 8 saate kadar kurs verilebilecek. Öğrencilerden herhangi bir ücret talep edilmeyecek. Kursta görevlendirilecek kadrolu öğretmen sayısı yetersiz kalırsa millî eğitim müdürlüklerince gerekli tedbirler alınacak.

KILAVUZU İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

 

Kaynak: turkkamu.net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol