Öğretmen Diyarı

Dershanesiz üniversiteye hazırlıkta yeni raunt!

Ayla Özdemir / SÖZCÜ EĞİTİM

Türkiye, 1 Eylül itibarıyla dershanesiz döneme girdi. Dershanelerin yerine özel öğretim kursları getirildi. Dershaneler aslında ismen tarih oldu, işlevi ise devam ediyor. Özel okullar da, dershanelerden dönüşen temel liseler de öğrencilerini üniversiteye hazırlamak için yeni formüller geliştiriyor.

Uğur Eğitim Kurumları ile Sebit işbirliği, üniversite sınavlarına hazırlıkta eğitime yeni bir vizyon kazandırıyor. Teknolojiyi eğitimle birleştiren bu işbirliği, eğitimde fırsat eşitliğini  yakalamayı hedefliyor.

İki kurumun iş birliğiyle hazırlanan Türkiye’nin Yeni Nesil Üniversiteye Hazırlık Platformu “Uğur Raunt”un tanıtım toplantısı 4 Eylül 2015 Cuma günü Sebit Genel Müdürü Ahmet Eti ve Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Başkanı Enver Yücel’in katılımıyla gerçekleştirildi.

Öğrenciye bir yıllık maliyeti eğitim kaynakları ile birlikte 990 TL olarak belirlenen online eğitim platformu Uğur Raunt’a mezunlar ve 12’nci sınıf öğrencileri kayıt yaptırabilecek.

Uğur Raunt’un tanıtım toplantısında konuşan Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Başkanı Enver Yücel, üniversite adaylarının kazanmak için ihtiyacı olan her şeyi Uğur Raunt’ta bulacağını vurgulayarak şunları söyledi:

“TÜRKİYE’NİN EĞİTİMDE EN BÜYÜK SORUNUNU ÇÖZECEK”

” Yeni nesil üniversiteye hazırlık platformu Uğur Raunt benim için çok önemli. Çünkü yaklaşık 40 yıldır eğitimle uğraşıyorum ve 51 yıldır da okula gidiyorum. Öğrencisi oldum, öğretmeni oldum, yöneticisi oldum. Dünyada yeni güzel bir şey gördüğümde eğitim adına onu okullarıma taşımak, ülkemde uygulamak istiyorum. Teknolojinin hayatımıza girmesiyle dünyanın her alanı değişti. Eğitim de dinamik bir yapı ve her gün değişiyor. Özellikle son 15 yıldır eğitimde teknolojinin kullanımı arttı. Artmaya da devam ediyor. Türkiye’deki eğitim sistemimizin ne olduğunu ve şu an içinde bulunduğu durumu hepimiz biliyoruz. Uğur Raunt ile Türkiye’nin en ücra köşelerindeki öğrencilere dahi ulaşarak fırsat eşitliği yaratmayı hedefliyoruz. Bu ürünle Türkiye’nin en önemli sorununa çözüm bulduğumuza inanıyorum”

Teknolojiyi dünyanın nasıl uyguladığını gördüğünü ve 7-8 yıldır da Türkiye’ye nasıl uygulayacaklarını araştırdıklarını belirten Yücel, bu açıdan Uğur Eğitim Kurumları’nın 47 yıllık öncü ve modern eğitim anlayışının Sebit’in inovasyon gücü ile birleşmesinin önemine vurgu yaptı.

Öğrencilerin Uğur Raunt  ile sadece üniversiteye hazırlıkta değil derslerinde de eksik kalan yerleri tamamlamalarına yardımcı olacağının altını çizen Yücel, bu anlamda Uğur Raunt platformunu bir doktor gibi tanımladıklarını belirterek ürünün, önce teşhis sonra tedavi edeceğine dikkat çekti.

Ürünün öğrencinin kendisini tanımasına yardımcı olacağını ve gerektiğinde kendisine koyduğu hedeflerden daha yükseğine ulaşmasını sağlayacağının önemini vurgulayarak “Uğur Raunt eğitim sisteminde bir devrimdir” Dedi.

Yücel, Sözcü Eğitim’in “Teknolojiyi eğitimle buluşturan bu platformda ve ölçme değerlendirme birimlerinizde Bilişim ve Teknoloji Öğretmenlerine yer vermeyi düşünüyor musunuz?” sorusunu da şöyle yanıtladı:

” Teknoloji adeta dünyayı avuçlarımızın içine aldı. Çağımız Bilişim çağı. Bu açıdan teknolojinin içinde olan ve bu konuda bilgili herkese kapımız açık. Elbette bunun eğitimini almış Bilişim ve Teknoloji Öğretmenlerini de bu birimlerde değerlendirmek isteriz. ”

“DİLEDİKLERİ ZAMAN DERSLERE ULAŞABİLECEKLER”

Türkiye’de öğrencilerin artık eşit şartlarda üniversite sınavlarına gireceğine dikkat çeken Yücel,  ” Teknoloji aracılığıyla ve Uğur’un Türkiye ağı yardımıyla diledikleri zaman derslere ulaşabilecekleri bu sistemin, öğrencinin teknik olarak analizini, kaç kazanım elde etmeleri gerektiğini de tespit eden bir ölçme değerlendirme sistemi olduğunu belirtti.

EKONOMİK VE YÜKSEK ETKİLİ

Sebit Genel Müdürü Ahmet Eti, yeni nesil üniversiteye hazırlık platformu Uğur Raunt’un tanıtımını yapmanın yanı sıra Sebit’in 28. yılını kutlamanın heyecanını da bir arada yaşadığını ifade ettiği konuşmasında şunları söyledi:

“Sebit 1988 yılında kurulduğu günden bu yana,  teknolojinin yenilikçi ve etkin kullanımıyla, çok boyutlu öğrenme ortamları üretti. Eğitim paydaşlarına 21. yüzyıl yetkinliklerini kazandıracak ortamın oluşturulmasını sağlayarak, eğitimdeki küresel dönüşüme katkıda bulunmaya devam edeceğiz.”

Dershaneler ve özel derslerle ilgili bir karşılaştırma yapan Eti, özel derslerin yüksek etkili ama pahalı olduğunu, dershanelerin de görece ekonomik ama daha düşük etkili olduğunu belirterek Uğur Raunt’u tasarlarken ürünün hem ekonomik olmasına hem de özel dersin verdiği etkiyi bire bir vermesini sağlamaya yöneldiklerinin altını çizdi.

 

“ÖĞRENCİLER İÇİN EĞİTİM KOÇU OLACAK”

Sebit Genel Müdürü Eti, ürün hakkında da şu bilgileri verdi:

“Alanında isim yapmış eğitimcilerin videolu anlatımlarını bir arada sunan, üniversiteye hazırlık aşamasında yardımcı olacak bir rehber. Sistem önce öğrenciyi akademik olarak tanıyor, hedefini öğreniyor. Öğrenciyi adım adım izleyerek, eksikliklerine göre bir yıllık takvim üzerinden bir çalışma planı hazırlıyor. 12. sınıflar, mezunlar ve gelecek hedeflerine ulaşmak isteyenler için tasarlanan Raunt, üniversiteye hazırlıkta yılların deneyimine sahip öğretmenlerin konu anlatım ve soru çözüm videoları sayesinde kullanıcıya istediği kadar tekrar edebileceği özel derslerle ulaşıyor. Raunt zekası ve TM, MF, TS kitap paketlerinden oluşan zengin içerikli yayınları, kişiye özel çalışma planı ile bu ürün öğrenciler için aynı zamanda bir eğitim koçu olacak.”

Online eğitim platformu Uğur Raunt hakkında detaylı bilgiye www.ugurraunt.com adresinden ulaşılabilir.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim