Öğretmen Diyarı

Dershanelerin durumu karmaşa halini aldı

CHP Trabzon Milletvekili Volkan Canalioğlu, dershanelerin durumunun karmaşa halini aldığını söyledi. Canalioğlu, “Sayın Bakan, ‘Dershaneleri kapatacağız’ diyorsunuz ama buradaki öğretmenlerin ne olacağını ve öğrencilerin nasıl yetiştirileceğini, okulların yeterli olup olamayacağını da söylemek gerekiyor” dedi.

TBMM’de görüşülen bir ilçe ile bir üniversitenin adının değiştirilmesine ilişkin kanun teklifi üzerine CHP Grubu adına Trabzon Milletvekili Volkan Canalioğlu söz aldı. Konuşmasında Milli Eğitim politikasını eleştiren Canalioğlu, şunları dile getirdi; “Milli Eğitim bu hükümetiniz zamanında yazboz tahtasına dönmüştür. Bu hükümetin eğitim politikasının ne olduğu henüz açıkça anlaşılamamıştır. Her milli eğitim bakanı değiştiğinde program da değişiyor, kitaplar değişiyor. Ama öğretmenler, ücretsiz olarak okullara gönderilen bu kitapların müfredat içerisinde yeterli olmadığını düşünüp velileri öğrencilere kitap alması noktasında masrafa sokmaktadır. Bu konunun sayın bakan ve ilgililer tarafından dikkate alınması gerekiyor.”

Dershanelerin durumunun karmaşa halini aldığını belirten Canalioğlu, “‘Dershaneleri kapatacağız’ diyorsunuz ama buradaki öğretmenlerin ne olacağını ve öğrencilerin nasıl yetiştirileceğini, okulların yeterli olup olamayacağını da söylemek gerekiyor” şeklinde konuştu.

hürriyet

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol