Öğretmen Diyarı

’Dershaneler ile özel okullar aynı işi yapmıyor’
Moral FM’de yayınlanan Sabah Gündemi programına konuk olan Telli, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın dershanelerin statüsü ile ilgili açıklamalarını yorumladı.

Problemlerin kaynağına dershaneleri koymanın doğru olmadığını savunan Telli, sorunları ‘dershaneleri kapatalım sorun aşılsın’ diye değerlendirmenin eğitim felsefesi adına doğru bir yaklaşım olmadığını vurguladı. 

Dershanelerin destek kurumları olduğunu, öğrencilere sınavlara hazırladığını anlatan Kültür Dershaneleri Genel Müdürü, “Eğitimde sorunların kaynağında dershane yoktur. Bu, bir sonuçtur; sebepler ortadan kalktığında kendisi zaten şekil değiştirecektir.” ifadelerini kullandı.

Dershanelerin okul statüsüne geçiş yapacağı beyanlarına dair Sinan Telli, şunları kaydetti:

“Okul ile dershane arasında maliyet olarak 10 kat fark var. Uygulamanın yönetmelik ile ilgili bir takım sorunlarında doğurabileceği de muhakkak. Özel okullarda okuyan öğrencilerin büyük bölümünün dershanelere de gittiğini unutmayalım. Yani dershaneler ile özel okullar aynı işi yapmıyor. Dershaneler okul başarısı için destek veriyor. Sonuçta dershaneleri kapatmak ve okul haline getirmek ailelerin ve öğrencilerin bu ihtiyacına ve taleplerine karşı çare olmayacaktır.”mebpersoneli.com
Haber kaynağı:eğitimajansı.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
göknur 2 yıl önce

Kaç vatandaş çocuğunu özel okula gönderebiliyor ?40-50 kişilik devlet okulunda yeterince eğitim alamayan vatandaşın evladı için tek çözüm cazip fiyatlarla dershane eğitimi almaktı .Fakirin ekmeğini ,geleceğini ,eğitim hayatını ellerinden alıyorlar .Özel okullarda okuyan çocuklar başarının zirvesine tırmanırken bizimkiler için tek yol ya İmam Hatip ya da meslek lisesi olacak .Yazık gerçekten yazık !

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim