Öğretmen Diyarı

Dershaneler Dönüşüyor

BAKANLIK DÖNÜŞÜME HAZIR

Dershanelerden dönüşmek isteyenlere bir çok konuda teşvikler uygulanacak. Dönüşüm akvimi 1 eylül 2015 de uygulamaya başlanacak. Bakanlıkca MEBBİS sisteminde oluşturulan bir modülle  dershaneler müracat işlemleri ve diğer süreçleri buradan takip edebilecekler.

Programa alındıktan sonra kapanan kuramların kurucuları istemeleri halinde dönüşüm programı doğrultusunda hareket edebilecek. Dönüşüm programından çıkan ve kapanan bu kurumlar için 5580 sayılı Kanun'un ilgili hükümleri saklı kalacak.

Aynı kurucuya ait her dershane ve öğrenci etüt eğitim merkezi için ayrı ayrı dönüşüm programına başvuru yapılacak. Dönüşüm programına alınmak üzere birden çok kurumu için başvuran kurucu, bu kurumlarını dönüşüm programı doğrultusunda tek kuruma dönüştürebilecek. maarifhaber

Kurumlar, dönüşüm programına alınmaları kaydıyla 2018-2019 eğitim öğretim yılının bitimine kadar okul öncesi eğitim kurumu, ilkokul, ortaokul ve temel lise olarak faaliyet gösterebilecek.

ÖNEMLİ TARİH 2 HAZİRAN

Kurucu veya kurucu temsilcisi tarafından yapılabilecek olan başvurular, 2 Haziran'dan itibaren 7 dönemde 1 Eylül 2015'e kadar, MEBBİS'te BİDB tarafından yeni oluşturulan Modül üzerinden yapılacak.

Birinci dönem 2 Haziran- 4 Ağustos 2014,

ikinci dönem 5 Ağustos-27 Ekim 2014,

üçüncü dönem 28 Ekim-31 Aralık 2014,

dördüncü dönem 2 Ocak- 2 Mart 2015,

beşinci dönem  3 Mart-4 Mayıs 2015,

altıncı dönem  5 Mayıs-6 Temmuz 2015,

yedinci dönem  7 Temmuz-31 Ağustos 2015 şeklinde düzenlendi.

Başvuru için gerekli olan evraklar kurucu veya kurucu temsilcisi tarafından MEBBİS'te oluşturulan Dönüşüm Programı Modülü' üzerinden sisteme girilecek.

 

kamuajans.com

Anahtar Kelimeler:
Dershaneler Dönüşüyor

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim