Öğretmen Diyarı

Dershaneden Özel Okula Dönüşen İlk Kurum Açıklandı

 Dershaneden Özel Okula Dönüşen İlk Kurum Açıklandı

 

 Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Ömer Faruk Yelkenci tarafından eskiden dershane olup da yapılan başvuru sonucunda özel okula dönüşen ilk kurumun hangisi olduğunu açıkladı.

 

Yelkenci önceden dershane olup da özel okul olma isteğinde bulunacak kurumlar için ilk dönem başvuruların sonlandığını belirterek bunun için yapılan 463başvurunun 326’sının kabul edildiğini söyledi.

 

Önceden dershane olup da şimdi özel okula dönüşecek olan okullar temel lise alanında eğitim verecek. Bunun için yapılan başvurularda onayı alan ilk kurum ise Özel Bingöl Boğaziçi Temel Lisesi oldu. Lise yaptığı başvuru ile onay alarak dönüşüme uğrayan ilk dershane olarak kayıtlara geçti.

 

Dershanelerin özel okula dönüşebilmesinde kütüphane, laboratuvar, güzel sanatlar ve müzik dersliği ortak olmakla beraber, en az 4 dersliği bulunması kuralı aranıyor.

 

Bu dönüşüm için ilk başvuru dönemi tamamlanmakla beraber başvurular yedi dönemde tamamlanacak. İkinci başvuru dönemi ise 27 Ekim’e kadar devam edecek. İkinci dönem başvurularına bugüne kadar 81 başvuru yapıldı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim