Öğretmen Diyarı

Ders Saatleri Azalırsa Öğretmen İhtiyacı da Daha Az Olacak
 Öğretmen adayları girecekleri KPSS sonrası elde edecekleri atanma puanını kullanabilecekleri atamaların yapılmasını beklerken atama tarihi olarak Şubat 2017 gösterildi. Bununla birlikte ders müfredatlarında yapılan güncellemeyle birlikte haftalık ders saatlerinin de güncellenmesi gündemde. Ders saatlerinin düşürülmesini bazı veliler isterken ders saatinin düşürülmesiyle birlikte beden, müzik gibi sanatsal derslerin haftalık saatinin de azalması nedeniyle öğrencilerin okul zamanında bu etkinliklerden uzak kalması nedeniyle bazı veliler ders saatlerinde güncelleme yapılmamasını istiyor.
Ders saatleri düşerse beden müzik gibi derslerin yanında Matematik, Türkçe gibi mihver derslerin saatlerinde de azalma olacak. Ders saatlerinde azalma olması öğretmen ihtiyacının da azalması manasına geliyor. Öğretmen ihtiyacı olan yerlerde özellikle branş öğretmenlerinin saatlerinin dolu olması nedeniyle öğretmen ihtiyacı ortaya çıkıyor. 

Ders saatleri azalırsa branş öğretmenlerinin daha fazla sınıfa girmesi ve bu sayede de öğretmen ihtiyacının azalması olası durumlardan bir tanesi.


Kaynak:
habersefi.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim