Öğretmen Diyarı

Davutoğlu: Uyuşturucu Satıcıları Okula Yaklaşamayacak

Davutoğlu'nun açıklamalarından satır başları: Türkiye'deki en önemli reformlar sağlık alanında gerçekleştirilmiştir. 756 bin sağlık çalışanımız var. Şehir hastanelerimiz çok önemli projelerimizdir. Milli ilaç ve kan üretimi sağlamalıyız. Çok kapsamlı sağlık reformlarına ihtiyaç vardır. Şifa Türkiye'dedir sloganını gündeme getireceğiz. Türkiye'nin temiz çevresini sağlayacağız. Doktorlarımızın sıkıntılarının arttığının farkındayız, çalışmalara ağırlık vereceğiz. Eczacılarımızında durumlarını gözden geçireceğiz. Ben de bir hekim eşi olduğum için, eşimden gördüğüm bir hastanın sıhhatine kavuşması doktorlar için çok büyük bir mutluluktur.

 

UYUŞTURUCUYLA EYLEM PLANI

 

İş kazaları, Avrupa Birliği ve şimdi uyuşturucuyla mücadeleyi masaya yatırıyoruz. Geçen sene uyuşturucuyla eylem planını ilan etmiştik. Bir süreç yönetimiyle karşı karşıyayız. Çünkü toplumun değişik kesimlerinin değişik zamanlarda devreye girmesi gerekir. Okullara uyuşturucu tacirleri yaklaşamayacak. Yine ailelerimizle yakın temasa önem veriyoruz. Tedavi merkezlerinin sayısı artacak.

 

ÇETELERİ MAHALLERİMİZE SOKMAYACAĞIZ

 

Başbakan Yardımcım Bülent Arınç ve 8 bakanlığımız tarafından uyuşturucuyla mücadele konusunda denetlemeler yapılacak. Uyuşturucuyla Mücadele Yüksek Kurulu'nu kuracağız Her bakanlıkta bir müsteşar yardımcısına bu konuyla ilgili özel görev verilecek. Bu çeteler mahallelerimize giremeyecek. Mahalleye kadar inilecek. Narkotimler, gençlik timleri, anne timleri sokağı bu çetelere bırakmayacak. Uyuşturucu ile mücadele bizim için terörle mücadele kadar önemlidir. Kasım ayında Uyuşturucuyla Mücadele Şurası toplayacağız. Herkesin içinde olacağı bir çalışma da yürütülmeli.

 

TEZKERE 2 EKİM'DE

 

Tezkere 2 Ekim'de iki ayrı tezkere halinde Meclis'imize sunulacak. Ümit ederiz ki Türkiye'nin güvenliğini tehdit eden durumlar oluşmaz, bu tezkeleri kullanmak zorunda kalmayız.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim