Öğretmen Diyarı

Davutoğlu açıklama yapıyor

Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığındakiGüvenlik Toplantısı sona erdi.

Başbakanlık Merkez Bina'daki toplantıya Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, Başbakan Yardımcıları Bülent Arınç, Ali Babacan ve Yalçın Akdoğan, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İçişleri Bakanı Efkan Ala, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Genelkurmay 2. Başkanı Yaşar Güler, Başbakanlık Müsteşar Vekili Ergin Ergül, Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu, Başbakanlık Başmüşaviri Ali Sarıkaya, Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz ve Başbakanlık Dışişleri Başdanışmanı Kemal Ökem katıldı.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, gündeme dair konularda açıklama yapıyor. İşte o açıklamalardan satırbaşları:

Son derece antidemokratik ve halkın canına malına kastederek çağrı yapması demokrasiye aykırıdır. Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devletidir. Yurtdışındra çok acğı olaylar yaşanıyor obabilir. Bu acılı olaylar dolayısıyla hiç kimse bunları Türkiye içine yansıtamaz. Kobini'de yaşanan olaylardan sonra bu kardeşlerimize sahip çıktık. Bu kardeşlerimiz Türkiye Cumhuriyeti'nin gücüne sığındılar. Arapların, Türklearin Kürtlerin katledilmesine göz yumanlar bilsinller ki Türkiye'nin adayet ortamına sığındılar. Ağar Türkiye'de bir kargaşa ortamı yaratılma istenriyorsa onlar da bilmelilerdir ki Türkiye'ye onlar da sığınacaklar.

Türkmenller katledilirken susanların şimdi cağrı yapması düşündürücüdür. Sanki Kobani olayları yeni başlamış ve Türkiye sessiz kalmış gibi Türkiye'yi itham etmek doğru değildir. Şimdi şunu sormak gerekir: Kobani'deki Türkleri savunmak için Türkiye'deki Kürtlere zulüm etmek hangi mantığa sığar. Türkiye Cumnuriyeti'nin vatandaşları arasında bir fark yoktur.

Sizlerbizim için tarihin emanetisiniz. Bu vandallara aynı ölçüde karşı çıkacağız ve tadbirlerimizi alacağız. CHP Genel Başkan yardımcısı tweet yolluyor Gezi'yle bir tutup halkı sokağa çağırıyor. Milletimiz binları cok iyi görüyor. Kamu düzeni tesis etmek konusunda hiçbir tereddüt göstermeyeceğiz. Nasıl bir vandalızmin tırmandırılmaya çalışıldığını hepiniz görüyorsunuz. Bütün vatandaşları sükunetle olayları takip etmeye çağırıyorum. Sakın ola bir tahrike kapılmayın. Hikimse çözüm sürecinin arkasına saklanarak bunu kullanarak kamu düzenini bozmaya çalışırlarsa bilsinler ki bunlara gerekli olanı yaparız. Çözüm süracini vandalızma kurban etmeyiz.

\"Anadolu
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim