Öğretmen Diyarı

Darüşşafaka, Türkiye\'nin Farklı İllerinden Başarılı Öğrencilere Kapılarını Açtı

-Darüşşafaka,  “81 İlden 81 Öğrenci” projesi kapsamında Türkiye’nin farklı illerinden başarılı öğrencilere kapılarını açtı.

ANKARA(ANKA) -Darüşşafaka,  “81 İlden 81 Öğrenci” projesi kapsamında Türkiye’nin farklı illerinden başarılı öğrencilere kapılarını açtı.

Türkiye İş Bankası’nın Darüşşafaka ile birlikte yürüttüğü, Türkiye’nin en uzun soluklu ve katma değeri yüksek eğitim projelerinden biri olan 81 İlden 81 Öğrenci kapsamında, her yıl 81 öğrencinin Darüşşafaka’daki bütün masrafları banka tarafından karşılanıyor.

Bu yıl Ankara’dan sınava girerek başarı gösteren ve Darüşşafaka’da okumaya hak kazanan öğrenciler Ata Kırçın, Fahriye Çalış, Hasan Hüseyin Uygun ve Doğanay Akayoğlu oldu. Ankara’da sınava girerek başarılı öğrencilerin Darüşşafaka’daki eğitim hayatları boyunca tüm giderleri İş Bankası tarafından karşılanacak. 7. yılına giren 81 İlden 81 Öğrenci projesinde okuttuğu öğrenci sayısı 460’a ulaşan İş Bankası, üniversiteye devam eden Darüşşafakalı öğrencilere de destek olmayı sürdürecek. Öğrencilerine kaliteli eğitim, sosyal gelişim ve sıcak bir yuva ortamı sağlamayı hedefleyen Darüşşafaka’da okuyan öğrenciler 6. sınıftan itibaren İngilizce dil eğitimlerinin yanı sıra Fransızca veya Almanca’yı seçerek ikinci bir yabancı dil de öğreniyor.  Çocukların sosyal gelişimine de büyük önem verilen Darüşşafaka’da her öğrenci bir enstrüman çalıyor ve bir spor dalı ile ilgileniyor.

Projenin başladığı 2008-2009 öğretim yılında Darüşşafaka’da 4. sınıfa başlayan öğrencilerin üniversiteden mezun olacakları yıla kadar İş Bankası’nın desteklediği öğrenci sayısı bini aşacak, ayrılan kaynak ise 100 milyon dolara ulaşacak. (ANKA)

(AR/ÖZK)

Anahtar Kelimeler:
Darüşşafaka

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim